Halinów to ma szczęście. Stał się miastem akurat między dwoma świętami – robotniczym pierwszym i patriotycznym trzecim majem. By wypełnić trzydniową labę wymyślono z czasem święto flagi.

Halinów flagowy

Halinów flagowy

Właśnie w czwartek 2 maja 2019 r. obchodzono uroczyście kolejne święto Halinowa w... w Długiej Kościelnej. Po mszy w kościele św. Anny poczty sztandarowe jednostek OSP i szkół z Gminy Halinów przemaszerowały na miejscowy obiekt sportowy. Uroczystą kolumnę prowadziła OrkiestraDęta OSP w Okuniewie pod batutą kapelmistrza dh Krzysztofa Bańkowskiego.
Podczas festynu nie zabrakło występów artystycznychdzieci, muzycznego show dla najmłodszych  oraz licznych odpustowych stoisk i wesołego  miasteczka. Z zespołów do słuchania i tańca zagrali Old Breakout, Golden Life, X-Positive, Fanatic
Jako że 2 maja jest także świętem flagi, burmistrz Adam Ciszkowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinem Pietrusińskim w  otoczeniu samorządowców z gminy Halinów rozdali mieszkańcom 200 biało-czerwonych chorągiewek. Rangi uroczystości nadała obecność posłów do Parlamentu Europejskiego – Zbigniewa Kuźmiuka i Jarosława Kalinowskiego.
Do późnych godzin wieczornych trwała świetna zabawa zakończona widowiskowym pokazem ognistych fajerwerków.

Numer: 20 (1128) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *