Tegoroczne Obchody 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Cegłowie rozpoczęły się uroczystymi mszami świętymi w cegłowskich kościołach parafialnych.

Cegłów 3-majowy

Cegłów 3-majowy

Pod Pomnikiem Niepodległości kwiaty złożyli przedstawiciele samorządu gminnego, druhowie z OSP, członkowie PSL i delegacja Zespołu Szkolnego w Cegłowie oraz zuchy. Była modlitwa w intencji Ojczyzny z udziałem księdza proboszcza Dariusza Cempury oraz kapłana Grzegorza  Dróżdza, a przemówienia wygłosili między innymi europoseł Jarosław Kalinowski, wójt Marcin Uchman oraz przewodniczący Radosław Chmielewski.

W sali Kulturoteki wystąpiła Zorza oraz uczestnicy warsztatów wokalnych, prowadzonych przez Annę Cegiełkę. W trakcie programu przypomniano dramatyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz doniosłą rolę tego dokumentu w dziejach światowej demokracji. Była też okazja do uczczenia 15 Rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W trakcie trwania uroczystości można było zjeść tradycyjną grochówkę przygotowaną przez Zespół Szkolny w Cegłowie.

Numer: 20 (1128) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *