Ośmioro zawodników i zawodniczek Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN pojechało na XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów i Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF...

Srebrni Łuniewskiego

Zawody, które rozgrywano w Białej Podlaskiej, zgromadziły na starcie 178 zawodników z 43 klubów zrzeszonych w PZTKD. Mińscy klubowicze w trakcie zawodów zdobyli w sumie 19 medali: 5 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych.
Tytuły mistrzów Polski w kategorii młodzieżowców wywalczyli: Julia Kawka w konkurencji układów formalnych stopni II DAN oraz w walkach kobiet do 56 kg, Mateusz Zgódka w walkach mężczyzn do 85 kg i w testach siły oraz Mateusz Radomski w konkurencji układów formalnych stopni I DAN.
Z tytułami wicemistrzów zakończyli zawody: Jakub Kuźmicz w konkurencji układów formalnych juniorów stopni 5-1 KUP i Mikołaj Gajewski w  walkach juniorów do 75 kg. Natomiast wśród młodzieżowców: Michalina Mikulska w konkurencji układów formalnych stopni II DAN i w konkurencji technik specjalnych, Mateusz Zgódka w konkurencji układów formalnych stopni I DAN, Jakub Hamerski w walkach mężczyzn do 70 kg oraz Mateusz Radomski w walkach mężczyzn do 78 kg.
W klasyfikacji medalowej Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zajął znakomite II miejsce. Zawodnikom i trenerom należą się gratulacje.

Numer: 20 (1128) 2019   Autor: (łk)