Mińsk MazowieckiGoście w redakcji CsTV

Nowoczesne studio telewizyjne przyciąga do naszej redakcji nie tylko rozmówców, ale i gości. Ciekawe nowego wyglądu były ostatnio przedszkolaki z PM-2 w Mińsku, a kilka dni później odwiedzili nas także uczniowie SP w Wiciejowie. Wszyscy chcieli poznać z bliska pracę dziennikarzy telewizji i tygodnika „Co słychać?” i spotkać się z redaktorem naczelnym.

Kulisy mediów

Goście w redakcji CsTV / Kulisy mediów

Piosenkowymi słowami „Wszyscy są, witam was, zaczynamy już czas…” pozdrowiły widzów CsTV maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Mińsku, które odwiedziły naszą redakcję. Witał ich redaktor naczelny Zbigniew Piątkowski, zapraszając do autopromocji i pierwszego w życiu wywiadu przed kamerami TV.

W studiu CsTV maluchy z zaciekawieniem obejrzały kamery, prezentując się z uśmiechem przed obiektywem jednej z nich. Chętnie odpowiadały na pytania dotyczące gazet i poznawały, jakie wiadomości trafiają do „Co słychać?” oraz kto znajduje się na zdjęciach okładkowych. Próbowały również odpowiedzieć na pytanie, co trzeba zrobić, żeby trafić na pierwszą stronę. Pomysłów było kilka - od udziału w przedstawieniu, poratowanie kotka, a nawet planety. Okazało się, że ważny jest też talent. A tych naszym gościom nie brakowało. Dzieci umiały wymienić swoje mocne strony, które w przyszłości – jak mówiły – w połączeniu z ciężką pracą mają zapewnić im sławę i bogactwo.

Naszą redakcję maluchy opuściły ze słodyczami i... wizytówkami, by zawsze, gdy stanie się coś niezwykłego, mogły się z nami skontaktować. Obiecały, że będą to robić, a my trzymamy za słowo.

Dwa tygodnie później w studiu CsTV pojawili się kolejni goście. Tym razem byli to dziennikarze gazetki „Szkoleś” ukazującej się w SP w Wiciejowie. To jednak jedynie pierwsza część spotkania z naszą redakcją. Niedługo to redaktor Zbigniew Piątkowski odwiedzi ich w szkole...Ale o tym napiszemy niebawem.

Tymczasem czekamy na kolejne odwiedziny. Zapraszamy wszystkich ze szkół powiatu mińskiego, którzy chcą poznać medialne kulisy.

Numer: 20 (815) 2013   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *