Mińsk MazowieckiMińsk biegaczy

W ostatnim dniu marca, jak co roku, Mińsk przywitał wiosnę w iście rozbieganym stylu. Na stadionie miejskim stawiła się rekordowa liczba, ok. 337 zawodników, którzy wzięli udział w biegach przełajowych pn. Powitanie Wiosny…

Szczypiorki na wiosnę

Mińsk biegaczy / Szczypiorki na wiosnę

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ponad 300 biegaczy sklasyfikowano w sześciu rocznikach, z których najliczniejsza, bo przekraczająca setkę zawodników, była kategoria open. Najmłodsi, czyli Wesołe Szczypiorki, stawili się w liczbie 71, podobnie rocznik 2011-2009. 45 uczestników urodziło się w latach 2008-2007, 23 w latach 2006-2005, a 18 w latach 2004- 2003. Trasa biegów wiodła leśnymi ścieżkami, które w tym roku za sprawą pięknej pogody były w dobrym stanie i obyło się bez popularnego błotka. Wzorem roku ubiegłego numer startowy posiadał chip do pomiaru czasu, który w sposób profesjonalny pozwalał na ustalenie kolejności zawodników na mecie. Punktualnie o godz. 11:30 rozpoczął się pierwszy bieg, a następnie w 15-minutowych odstępach rozpoczynały się kolejne wyścigi.

Jak co roku najbardziej wesołym, a zarazem widowiskowym i budzącym najwięcej pozytywnych emocji startem był Bieg Wesołego Szczypiorka dedykowany dzieciom w wieku 4-6 lat. W imponujący sposób walczyły one z 200-metrowym dystansem. Młodzi adepci biegania zrobili ogromne wrażenie na wszystkich obecnych swoją walecznością i hartem ducha. Zwycięzcy biegu to Oliwia Krupka, Aleksandra Poliniewicz i Zuzanna Mallach. Warto wspomnieć, że Oliwia w ubiegłym roku była druga, natomiast Zuzanna powtórzyła swój rezultat. Wśród chłopców najlepsi okazali się Kacper Kowalski, Wiktor Błaszczak i Mikołaj Komorowski. W starszych kategoriach zwyciężali Zosia Rek i Bartosz Głowala, Karolina Łastowiecka i Szymon Marciniak, Alicja Świesiulska i Aleksander Dzięcielski oraz Agata Szaniawska i Adam Makulec.

 Powitania Wiosny nie wyobrażamy sobie bez startu kategorii open, w której zawodnicy świetnie poradzili sobie z dystansem ok. 4500 m. Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Wójcik przed Olgą Pechcin i Natalią Przybysz. Najlepszym z mężczyzn okazał się Paweł Czyżkowski, drugie miejsce zajął Zbigniew Lamparski, a trzecie Norbert Świerczyński. Po biegach nastąpiła najbardziej przyjemna część imprezy, czyli uroczyste dekoracje. Przewodził im dyrektor MOSiR Robert Smuga. Do najlepszych zawodników w każdej kategorii trafiły okazałe puchary, a także nagrody rzeczowe. Wszyscy mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami, w którym było do wygrania ponad 25 wiosennych nagród. Tradycyjnie, zawodnicy mogli częstować się przekąskami ze słodkiego bufetu oraz przepyszną rozgrzewającą grochówką. 

Numer: 15 (1123) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *