W sali MOSiR przy ul. Sportowej zorganizowano kolejne już Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych klas 1-4 w warcabach 100-polowych. Do zawodów zgłosiły się cztery placówki z terenu miasta oraz jedna z mińskiej gminy. Szkoły reprezentowało 16 uczniów, po cztery osoby z każdego rocznika.

Piątka na 100 polach

Punktualnie o godzinie 9.00 sędzia główny, a zarazem współorganizator zawodów z ramienia MKS Mazovia, Łukasz Kosobudzki, wystartował pierwsze gry. Pojedynki były bardzo zacięte i nie brakowało spotkań remisowych. Wszyscy zawodnicy w skupieniu rozgrywali kolejne partie. Po około 3-godzinnych zmaganiach i dziesiątkach rozegranych gier poznaliśmy zwycięzców indywidualnych oraz najlepszą szkołę. Wśród klas I zwyciężyli Liliana Komorowska (SP-6) i Bartosz Kotowski (SP-3), w klasach II najlepsi okazali się Wiktoria Jałocha (SP-6) i Łukasz Padzik (SP-5), Joanna Federak (SP-5) i Fabian Zalewski (SP w Starej Niedziałce) triumfowali wśród zawodników z klas III, natomiast wśród uczniów klas IV wygrali Zofia Gągol (SP w Starej Niedziałce) i Mateusz Padzik (SP-5). W zmaganiach drużynowych pierwsze miejsce zajęła mińska Piątka. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy młodzi warcabiści pamiątkowe medale, które wręczył dyrektor MOSiR Rober Smuga. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział 68 uczniów.

Numer: 15 (1123) 2019   Autor: (łk)