W Halinowie konferowano o... gazie. Był minister energii, posłowie, przedstawiciele inwestorów oraz radni i sołtysi. Konferencja podsumowała rządowy projekt gazyfikacji, który był  również realizowany na terenie gminy.

Halinów do gazu

Halinów do gazu

Od września 2018 r. dzięki projektowi wybudowano pierwszy etap sieci gazowej w Kazimierowie i Mrowiskach za łączną kwotę blisko 1,6 mln zł. Umożliwia to przyłączenie 181 potencjalnych odbiorców. Do zrealizowania w bieżącym roku pozostał drugi etap, w którym nastąpi dokończenie budowy sieci gazowej w Kazimierowie i Mrowiskach. W bieżącym roku  rozpocznie się również projektowanie sieci gazowej we wschodniej części gminy Halinów, w Cisiu, Deśnie, Krzewinie, Wielgolesie Brzezińskim i Żwirówce, a także w Grabinie. Ponadto burmistrz Ciszkowski chce postulować rozpoczęcie procedury projektowania gazyfikacji dla Brzezin Królewskich, Budzisk, Zagórza, Michałowa i Chobotu.
Halinów jest na liście 300 kolejnych przeznaczonych do gazyfikacji gmin, dzięki czemu do 2022 roku 90% Polaków będzie miało dostęp do gazu.

Numer: 14 (1122) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *