Na miesiąc przed galą dyplomową uczniowie mińskiego liceum plastycznego mają swoje pięknem malowane święto. Tegoroczną edycję zorganizowano po hasłem wyjątkowych miejsc  małej ojczyzny. Na konkurs wpłynęły 23 prace ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu mińskiego. Najlepsze artystycznie okazały się Łucja Kosińska z GM w Janowie, Kamila Szostek z GM w Kałuszynie i Urszula Buta z gimnazjum Macierzanki.

Plastyka nie znika

Plastyka nie znika

Na wyróżnienia zasłużyło pięć plastyczek – Monika Parol i Maria Witowska z Kopernika, Marta Piekarniak z SP w Dębem Wielkim, Laura Piskorz z SP w Górkach oraz Maja Spychała z GiLO.
Był także konkurs na ilustracje do wybranej bajki Ignacego Krasickiego. Z autorów 55 prac najlepiej wypadły Paula Majewska z Plastyka, Amelia Rozwadowska z SLO, Mikołaj Jarzyna z Dąbrówki oraz Wiktoria Krzemińska z LP w Mińsku.
Decyzją jury wyróżnienia specjalne otrzymały: Teresa Pawlak, Ewelina Mościcka, Patrycja Rucińska, Roksana Więckowska i Dominika Zwierz. Poza nimi wyróżniono także prace 9 plastyczek. To Urszula Buta i Julia Wronowska z GiLO, Wiktoria Marks z SLO oraz Julia Lisiecka, Oliwia Kuśmider, Alicja Wąsak, Katarzyna Frelek, Aleksandra Matyszczak i Alicja Słodownik – wszystkie z Liceum Plastycznego im. E. M. Andriollego w Mińsku Mazowieckim. Goście finałów zostali zaproszenie do zwiedzania wystawy prac oraz na zajęcia otwarte z projektowania graficznego, która przeprowadziła nauczycielka LP Lidia Nowak-Chomicz.

Numer: 14 (1122) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *