Latowicz tenisowy

Klub Bona Latowicz zorganizował już XI turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Latowicz. Wzięło w nim udział około 120 zawodników, którzy rywalizowali pod okiem sędziego głównego Andrzeja Gizińskiego, wspieranego przez Agnieszkę Gizińską, Mateusza Padysza oraz Marka Wardzyńskiego

Rakietki Bony

Zawodników podzielono według kilku kategorii, a zwycięzca każdej z nich otrzymał puchar z rąk wójta Bogdana Świątka-Górskiego. Na szyjach pozostałych graczy zawisły medale.

Wśród najmłodszych, czyli uczniów klas IV-V, zwyciężali Aneta Okrzeja i Maciej Michalik. Drugie lokaty należały do Oliwii Zawadki i Antoniego Skrzeczkowskiego, a trzecie do Mai Bontruk i Artura Puławskiego.

W starszej kategorii, klas VI-VII, najlepsi okazali się Katarzyna Purgał i Piotr Trejda. Za nim znaleźli się Natalia Zagórska i Bartłomiej Całka oraz Aleksandra Zagórska i Filip Chmielewski.

W rywalizacji uczniów ostatniej klasy podstawówki niepokonani byli Angelika Wronowska i Jakub Kwiatkowski. Tuż za nimi uplasowali się Oliwia Cieślak i Mateusz Myka, zaś podium zamknęli Natalia Wardzyńska i Kamil Parzyszek.

Grali również gimnazjaliści. Wśród nich najlepsi byli Agata Kwiatkowska i Bartosz Michalik, którzy wyprzedzili Angelikę Chrzyptowicz i Jakuba Tomaszewskiego oraz Klaudię Krysiak i Sebastiana Szurnika.

Wśród grających w kategorii open pojawiły się nazwiska zawodników, którzy regularnie uczestniczą w turniejach tenisowych na terenie powiatu mińskiego i w jego okolicy. I tak pośród pań zwyciężyła Katarzyna Purgał, drugie miejsce zajęła Sylwia Suda, a trzecie Agata Kwiatkowska. Zmagania panów na pierwszym miejscu zakończył Karol Rechnio. Za nim był Janusz Konstanty, a trzeci okazał się Zbigniew Odalski.

Warto dodać, że turniej przebiegł w dobrej, sportowej atmosferze. Wszyscy grali fair play, choć nikt przecież nie odpuszczał, licząc na puchar bądź medal.

Numer: 14 (1122) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *