W Oleśnicy miał miejsce międzynarodowy turniej Taekwon-do Master Cup zorganizowany przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF. Akademię Sztuk Walki reprezentowało 13 zawodników z trenerem Dawidem Matwiejem VI dan na czele

ASW na turnieju

Zawody zgromadziły ponad 130 zawodników z kilkunastu krajów Europy. Funkcję sędziego sprawował Mariusz Steczek. Warto zaznaczyć, że uprawnieni do startu byli zawodnicy dopiero od 10 roku życia, pomijając konkurencje dzieci i młodzików.

Zawodnicy ASW zaprezentowali dobry poziom wyszkolenia. Świadczą o tym wyniki ich zmagań. Igor Więsik trzykrotnie stawał na podium. Natomiast Bartosz Wachowicz, po raz pierwszy na tak dużej imprezie, z łatwością przeskoczył konkurencję i zdobył złoty medal w technikach specjalnych. Natalia Sikorska zajęła II miejsce w walkach light-contact i III w technikach specjalnych. Aleksandra Piotrkowicz w układach była trzecia, a w walkach uplasowała się na najwyższym stopniu podium. Natalia Michalczyk przywiozła do domu złoto za konkurencję układów i srebro za techniki specjalne. Kamila Chachlińska dorzuciła do puli medali brąz za techniki specjalne, a Zuzanna Bigda srebro za układy.

Jakub Brodzik w układach otarł się o zwycięstwo i ostatecznie zajął II miejsce. Armik Badalyan wyskakał trzecie miejsce w technikach specjalnych, a Paulina Dudzińska musiała uznać wyższość rywalki z czarnym pasem i ostatecznie zajęła II miejsce w light contact.

Katarzyna Leszczyńska zakończyła turniej z brązowym medalem za walki, a Katarzyna Steczek ze srebrnym w tej samej kategorii. Nieco szczęścia zabrakło Izabeli Więsik, która trafiła na mocną konkurencję.

Piękny przykład zawodnikom dał trener Dawid Matwiej, który wygrał konkurencję technik specjalnych i to na jego szyi zawisł złoty medal.

Ostatecznie ekipa Akademii Sztuk Walki przywiozła 18 medali, w tym 4 złote, 7 srebrnych i 7 brązowych.

Numer: 14 (1122) 2019   Autor: (łk)