Niebezpieczne rewiry

W mińskiej komendzie powiatowej policji zjawili się wyjątkowi goście. Grupa ponad 20 przedszkolaków z PM-1 odwiedziła mińskich policjantów, aby zobaczyć jak wygląda ich służba.

Komenda maluchów

Wizyta rozpoczęła się od dyżurki, gdzie sierżant sztabowy Dominika Witek i Robert Szostak z mińskiej straży miejskiej opowiedzieli o funkcji i zadaniach, jakie realizują policjanci na tych stanowiskach. Policjantka przypomniała dzieciom numery alarmowe oraz wskazała, w jakich sytuacjach należy zadzwonić po służby i jakie informacje przekazać.

Dzieci zobaczyły też policyjny areszt, o którym później powiedziały, że to takie małe więzienie. Przedszkolaki odwiedziły również komendanta Sławomira Rogowskiego, który opowiedział o swojej służbie, o ważnych decyzjach i naradach, jakie codziennie odbywają się w tym pokoju wspólnie z kadrą kierowniczą.

Kolejną atrakcją wizyty było wykonanie pamiątkowej odbitki linii papilarnych. Każde dziecko z zaciekawieniem i niedowierzaniem oglądało na papierze odbitkę swojego palca. Na zakończenie, już na dziedzińcu komendy, maluchy miały okazję wsiąść do radiowozu, uruchomić policyjną syrenę i światła.

Numer: 14 (1122) 2019 Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *