Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Rusza sezon rowerowy, więc policja wznawia akcję znakowania jednośladów. Dzielnicowi mińskiego rewiru zachęcają do skorzystania z możliwości bezpłatnego oznakowania roweru. Rozpoczęta w 2016 roku akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jej hasło to – nie daj szansy złodziejowi – oznakuj bezpłatnie swój rower.

Graweruj na wiosnę

Niebezpieczne rewiry / Graweruj na wiosnę

Aby umówić się na oznakowanie roweru, należy telefonicznie skontaktować się z jednostkami policji. Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu specjalnym urządzeniem oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie rejestracji w bazie danych. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Mikroudarowa technologia engrawera pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału – wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Na znakowanie, po uprzednim umówieniu terminu, powinna zgłosić się osoba pełnoletnia, z ważnym dowodem osobistym i dowodem zakupu roweru, w przypadku jego braku, policjanci przyjmą oświadczenie ustne. Policjanci przypominają, aby przed przybyciem na znakowanie, umyć rower. Jest to niezbędne do prawidłowego naniesienia na ramę jednośladu, indywidualnego oznaczenia.

Numer: 14 (1122) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *