Powiat mińskiPowiat strażacki

Już od 42 lat młodzi fani straży pożarnych zapobiegają pożarom. Oczywiście teoretycznie, ale turniej ma na celu nie tylko poprawę znajomości przepisów przeciwpożarowych, ale też zasad postępowania na wypadek pożaru i umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Testowi pożarowi

Powiat strażacki / Testowi pożarowi

W tegorocznym turnieju uczestniczyło 22 uczniów z SP, 38 uczniów z klas VII-VIII SP i gimnazjum oraz 11 ze szkół średnich.

Wygrali najlepsi, a wśród nich najmłodsi Karolina Gałan z SP w Janowie, Oliwia Chrościcka z SP w Kałuszynie i Kamil Lenczewski z SP-2 w Sulejówku.

Wśród starszych brylowała Maja Leszczyńska z GM w Kałuszynie, drugi rezultat osiągnął Marcin Kałowski z mińskiej czwórki, a trzeci Justyna Cudna z GiLO.

Najstarszym przewodził Arkadiusz Suda z technikum Budowlanki, drugi był Adrian Pawłowski z LO Budowlanki, a trzecia Karolina Szymańska z Ekonoma.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali odpowiednio kamery sportowe, głośniki bezprzewodowe oraz smartwatche.

Wszyscy mieli pogadankę na temat bezpieczeństwa, a szczególnie o zagrożeniach związanych z wypalaniem traw i zatruciem tlenkiem węgla.

Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat miński na eliminacjach wojewódzkich turnieju wiedzy pożarniczej.

Numer: 13 (1121) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *