Dębe piłkarskie

O tym, że w gminie Dębe Wielkie miłośników piłkarskich zmagań nie brakuje, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego do kolejnej już edycji Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Dębe Wielkie zgłosiło się osiem drużyn...

Płomienne Pikum Pakum

Dębe piłkarskie / Płomienne Pikum Pakum

Grali w drugą niedzielę marca. Wszystko koordynował Rafał Wtulich z dębskiego GOSiR, który powitał zawodników pochodzących z różnych części gminy i dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Choć ducha rywalizacji i sportowego zacięcia nie brakowało, turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze.

W tym roku bezkonkurencyjni okazali się gracze dębskiego Płomienia, którzy wystąpili pod zmyślną nazwą Pikum Pakum. Dyrygowani przez Mateusza Wojdę zawodnicy nie dali szans rywalom i to oni w geście triumfu wznieśli puchar za pierwsze miejsce. Drugą lokatę uzyskali zawodnicy z teamu RadekKoks z kapitanem Radkiem Kosteckim, a trzecią Przepite Talenty prowadzone przez Patryka Karpińskiego. Tuż za podium znaleźli się natomiast reprezentanci dębskiego samorządu, którzy startowali jako Samorząd i Przyjaciele.

Organizatorzy przyznali szereg nagród indywidualnych oraz rzeczowych. Najmłodszym zawodnikiem grającym w niedzielnym turnieju był 16-letni Piotr Kanclerz (z ekipy Dzieciaków). Zaszczytne miano najbardziej doświadczonego zawodnika przypadło Sławkowi Niemczakowi (drużyna BOÑO). Najlepszym bramkarzem został Radek Kostecki, zaś najlepszym strzelcem Kacper Cacko z jego ekipy. Marcina Świstaka (Pikum Pakum) wybrano najbardziej wartościowym zawodnikiem tegorocznego turnieju.

W tym roku pamiątkowe tablice z podziękowaniami trafiły do osób od wielu lat zaangażowanych w organizację turnieju. Powędrowały one do: Mieczysława Popisa, Stefana Siporskiego, Jana Książka oraz Henryka Smugi. Medale, puchary oraz statuetki ufundowane z kasy gminnego GOSiR-u zwycięzcom wręczali: wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski oraz dyrektor GOSiR Rafał Wtulich.

Numer: 13 (1121) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *