Mińsk sportów walki

W drugą sobotę marca Mińsk na kilkanaście godzin stał się stolicą brazylijskiego jiu jitsu. Organizowane przez MKS MMA TEAM, Klub Walki Grappler oraz MOSiR, we współpracy z miastem Mińsk Mazowiecki i powiatem mińskim, 6 Grand Prix Polski w brazylijskim jiu-jitsu okazało się sukcesem na skalę ogólnopolską...

Stolica jiu jitsu

Do miasta nad Srebrną zjechały ekipy ponad 50 klubów z całego kraju. Wśród nich były też trzy zaprzyjaźnione reprezentacje zagraniczne z Białorusi, Litwy i Słowacji. W sumie liczba zawodników sięgnęła blisko 670 osób. Turniej rozgrywał się równocześnie w dwóch halach mińskiego Kopernika, a zawodnicy toczyli swoje pojedynki w równolegle na siedmiu matach. To było prawdziwe wyzwanie organizacyjne, tym bardziej, że po raz pierwszy wszystko toczyło się w systemie elektronicznym. Okazało się jednak, że takie rozwiązania usprawniają cały przebieg imprezy, co jest szczególnie ważne nie tylko dla organizatorów, ale przede wszystkim dla zawodników, którzy niejednokrotnie pokonali kilkaset kilometrów, aby uczestniczyć w turnieju.

Zawody rozpoczęły się rankiem, a ostatnie walki zakończyły późnym popołudniem. Stoczono w sumie ponad 500 walk. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy, okolicznościowy medal i dyplom, a najlepsi także cenne nagrody rzeczowe.

Także reprezentanci gospodarzy nie pozostali bez medali. Złote krążki wywalczyli: Agata Chabera, Aleksandra Bodecka i Wiktoria Klepacka. Ze srebrem skończyli rywalizację: Ivan Novyk, Lidia Błażejczyk i Filip Kosut, a z brązem: Stanisław Lech, Stanisław Chwesiuk, Łukasz Witowski, Kacper Horoszko, Mikołaj Czyżewski, Tosia Miszczyk, Michał Chwesiuk, Łukasz Cyran, Agata Lipska, Alicja Miszczyk, Andrzej Frankiewicz, Antoni Rosa, Krystian Woliński oraz Dominika Dąbrowska. Również trener Marcin Frankiewicz stanął na podium, na drugim jego stopniu.

Numer: 12 (1120) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *