Od 1 marca miński ZS-1, czyli popularna Budowlanka wzbogaciła się o dwie nowoczesne pracownie. Pierwsza z nich – sala 214 – wyposażona jest w 15 zestawów komputerowych najnowszej generacji, drukarki oraz skanery i będzie służyła do nauczania przedmiotu urządzenia techniki komputerowej. Opiekunem pracowni został Stanisław Marek.

Duet Budowlanki

Duet Budowlanki

Druga – sala 212 – powstała w celu rozwijania zainteresowań informatyczno – elektronicznych uczniów. Będą się w niej odbywały dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, a nauczyciele przedmiotów informatycznych wykorzystają ją do prowadzenia zajęć ponadprogramowych w małych 6-10 osobowych grupach. Pracownia została wyposażona w drukarkę 3d, która posłuży do nauki projektowania i nauki protokołów przemysłowych Zakupiona została również spawarka światłowodów, a mocne komputery pozwolą uczniom poznać  najpopularniejsze systemy operacyjne. Zestawy elektroniki i czujników pozwolą na budowanie rozwiązań inteligentnego domu. Opiekunem pracowni został Kamil Koseski.
Dyrektor Małgorzata Beczek dziękuje zarządowi powiatu za wsparcie kwotą 185 tysięcy złotych, bo tyle kosztował generalny remont sal i zakup sprzętu.

Numer: 10 (1118) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *