Dębe WielkieDębe Wielkie piłkarskie

Na hali sportowej w Dębem Wielkim Wielkim rozegrana została kolejna edycja turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja zawodów była pierwszą, w ramach której do udziału zaproszono też graczy spoza dębskiej gminy. Chętnych do rywalizacji nie brakowało...

Otwarci na gości

Dębe Wielkie piłkarskie / Otwarci na gości

Rozgrywki zostały podzielone na dwa dni. Amatorzy piłkarskich zmagań rywalizowali w pięciu kategoriach. Na zwycięzców w każdej z kategorii czekały medale i puchary ufundowane z kasy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Część nagród zakupionych została także ze środków sponsora: mińskiego Studium Języków Obcych. Za sterami turnieju stanął dyrektor GOSiR Rafał Wtulich, a patronat nad imprezą tradycyjnie już objął wójt Krzysztof Kalinowski.

W najmłodszej kategorii triumfowali gospodarze, czyli KS Jedenastka. Zawodnicy reprezentujący dębską Jedenastkę sięgnęli również po złoto wśród graczy urodzonych w latach 2008-2009. W sobotę ostatni na piłkarski parkiet wyszli uczniowie podstawówek, którzy na co dzień uczęszczają do klas V-VI. Najlepsi okazali się piłkarze KS Tęcza Stanisławów, którzy o włos wyprzedzili zawodników ze szkoły w Górkach.

W sobotę organizatorzy pamiątkową statuetką nagrodzili najmłodszego zawodnika turnieju, 7-letniego Macieja Wileńskiego z Jutrzenki Cegłów.

W niedzielę także nie zabrakło emocji. Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy z roczników 2003-2005. W tej kategorii nie do zatrzymania byli gracze FC Kotuń, którzy pewnie sięgnęli po puchar za pierwsze miejsce. Kilka minut po południu do udziału w rozgrywkach dołączyli gracze urodzeni po 1999 roku. Tutaj obyło się bez niespodzianek – po raz kolejny zawodnicy MBM pokazali, że to oni rozdają karty i bez większych przeszkód zajęli pierwszą lokatę.

Tego dnia nagrodzono Alberta Mielcarza – najlepszego bramkarza w młodszej kategorii. Natomiast wśród starszych uhonorowano: Bartka Wosia – najlepszego zawodnika oraz Radosława Kosteckiego – najlepszego bramkarza. Trofea zwycięzcom wręczali wójt Krzysztof Kalinowski oraz dyrektor GOSiR Rafał Wtulich.

W dwudniowej rywalizacji wzięło udział 25 zespołów z różnych stron powiatu mińskiego. Blisko 200 zawodników zdecydowało się odwiedzić gościnne progi gminy Dębe Wielkie.

Organizatorzy jak zwykle mają informację dla rządnych rewanżu. Na przygotowania jest jeszcze czas, bo kolejne piłkarskie zmagania dla najmłodszych planowane są na 20 września, tym razem na boisku w Cygance.

Numer: 10 (1118) 2019   Autor: (łk)