LatowiczLatowicz piłkarski

W lutym halowa piłka nożna zawitała na dłużej do Latowicza. W trzy kolejne weekendy rozgrywano tam zawody o puchar wójta gminy, które już tradycyjnie cieszyły się sporym zainteresowaniem, była to bowiem już XI edycja corocznych rozgrywek…  

Trzy tygodnie piłki

Latowicz piłkarski / Trzy tygodnie piłki

W pierwszą niedzielę lutego rozegrano zawody w kategorii open. Do turnieju przystąpiło 18 drużyn. Zespoły podzielono na cztery grupy, gdzie zmierzyły się systemem każdy z każdym, a następnie po dwie najlepsze przeszły do dalszej części turnieju. Wtedy rozgrywki toczyły się już systemem pucharowym.

Najlepsza okazała się drużyna FC Albatros. Na drugim stopniu podium stanęli piłkarze teamu CWKS Laliny, a na trzecim – znani lokalnym fanom piłki Smakosze. Poza podium wylądowała ekipa FLEX Sport.

Nagroda dla najlepszego strzelca trafiła do Przemysława Sabaka z CWKS Laliny. Bramkarzem turnieju wybrano Kamila Wójcika ze Smakoszy, zaś MVP został Maciej Kozłowski.

Tydzień później grali nieco młodsi piłkarze, bo urodzeni w latach 2008 i 2010. Tym razem do turnieju przystąpiły 23 drużyny. Pierwszego dnia grało 11 zespołów, drugiego 12. Tak jak poprzednio ustanowiono dwie grupy, w których rywalizowano każdy z każdym, a dwie pierwsze ekipy awansowały do fazy play-off.

W rywalizacji rocznika 2008 najlepsza okazała się ekipa Dwie Jedynki z Mińska. Wyprzedziła ona mińskie Champions i UKS Piątka oraz SAP Masovia z Siedlec.

Królem strzelców z 7 bramkami został Dawid Kalinowski ze zwycięskiej drużyny. Nagrodę dla golkipera zgarnął Krzysztof Zalewski z SAP Masovia, zaś MVP wybrano Krzysztofa Piotrkowicza z ekipy Champions.

Wśród dzieci z rocznika 2010 zwyciężyła ekipa SEMP Pogoń Siedlce. Druga lokata przypadła UKS Piątka I, trzecia – Sepowi Żelechów, zaś czwarta drugiej ekipie Piątki.

Wójt Bogdan Świątek- Górski i dyrektor szkoły Wiesława Kosobudzka nagradzali też indywidualnie. I tak puchar dla najlepszego strzelca trafił do Franciszka Ostałowskiego z Sępa Żelechów, najlepszym bramkarzem został Stanisław Wawryniuk z siedleckiej drużyny, zaś najlepszym piłkarzem Bartek Pieńkowski z UKS Piątka II.

Trzeci z cyklu był turniej roczników 2009 i 2011. W pierwszym z w ymienionych zwyciężyły Tygrysiątka Huta Mińska, nie oddając pola Masovii Siedlce, Jutrzence Cegłów i Victorii Kałuszyn I.

Tym razem wybrano królową strzelców, którą została Oliwia Związek z Tygrysiątek. Zaliczyła ona aż 9 bramek. Dwie pozostałe nagrody indywidualne pojechały do Siedlec. Bramkarską zgarnął Krzysztof Zalewski, zaś piłkarską Franciszek Kokot.

W niedzielę, czyli w zmaganiach rocznika 2011, zwyciężył Sęp Żelechów. Druga była Victoria Kałuszyn, trzeci miński MOSiR, a czwarta drużyna UKS Piątka.

Liderem strzelców z 11 bramkami był Michał Lis z Sępa Żelechów. Najlepszym bramkarzem wybrano Macieja Kaczorka z Victorii Kałuszyn, zaś MVP został jego klubowy kolega Kacper Kopeć.

Cykl turniejów o puchar wójta gminy Latowicz cieszył się dużym zainteresowaniem. Spora w tym zasługa organizatorów, czyli działaczy klubu Olimpia Latowicz, którzy zapraszają za rok na kolejną, już XII edycję rozgrywek.

Numer: 8 (1116) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *