Dębe tenisowe

Tenis stołowy po raz kolejny zawitał do Dębego Wielkiego. Tym razem w formie kolejnej już edycji Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego, który zorganizowano w ramach akcji „Nie daj się nudzie w ferie”. W odpowiedzi zgłosiło się blisko 40 zawodników i zawodniczek z dębskiej gminy i okolic

Ping-pong bez nudy

Zmagania toczyły się w sześciu kategoriach. Walczyć było o co, bo na zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii czekały pamiątkowe puchary, a na najmłodszych graczy także medale za udział w turnieju. Sędzią głównym zawodów była Katarzyna Gańko, radna powiatu mińskiego i instruktora w Dębskiej Sekcji Tenisa Stołowego. Natomiast koordynatorem zawodów był Rafał Wtulich, dyrektor dębskiego GOSiR.

W najmłodszej kategorii wiekowej, dzieci ze szkół podstawowych z klas I-III, po złoto sięgnął Krzysztof Kowalski. Srebro uzyskał Piotr Wiącek, a brąz – Marcin Gruszka.

Wśród chłopców z klas IV-VI po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Michał Kowalski. Wyprzedził on Krzysztofa Kowalskiego i Kajetana Wojnara. Rywalizację dziewcząt zwyciężyła Oliwia Sadowska, a zaraz za nią znalazła się Zofia Nowak.  

Rozgrywki młodzieżowców to popis Piotra Kanclerza, który tym razem był nie do zatrzymania i dumnie stanął na najwyższym stopniu podium. Druga lokata należała do Damiana Kaczorka, a trzecia do Karola Witanowskiego.

Agata Kwiatkowska była najlepsza wśród zawodniczek urodzonych w latach 2003-2005. Srebrny medal uzyskała Katarzyna Purgał, a brązowy – Marta Krydowska.

W kategorii open Mariusz Maciołek udowodnił młodszym rywalom, że wygrywać można w każdym wieku i to on zgarnął puchar za pierwsze miejsce. Michał Kowalski musiał zadowolić się drugim miejscem, a Mariusz Witanowski trzecim.

Pamiątkową statuetkę otrzymał też najmłodszy uczestnik zawodów – 9-letni Krzyś Kowalski. Nagroda trafiła też do najstarszego zawodnika – Marka Pałdyny.

Trofea szczęśliwcom wręczyli: wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, radna powiatu mińskiego Katarzyna Gańko oraz dyrektor GOSiR Rafał Wtulich. Nagrody zostały ufundowane z kasy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim.

Dębe Wielkie za sprawą organizacji licznych turniejów sportowych w tenisie stołowym oraz prężnie działającej sekcji tenisa stołowego aspiruje do powiatowej stolicy tego sportu. Wszystkich sympatyków popularnego ping- -ponga zapraszamy do startu w Powiatowym Cyklu Turniejów w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Mińskiego - pierwsze starcie już w kwietniu.

Numer: 7 (1115) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *