Dębe warcabowe

Zimowe ferie w Dębem Wielkim przebiegały w iście sportowej atmosferze. Jedną z propozycji GOSiR był Otwarty Turniej Warcabowy, który spotkał się z żywym zainteresowaniem, bo wzięło w nim udział ponad 40 osób z różnych części powiatu mińskiego  

Plansze z frekwencją

Medale i puchary czekały na zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej z pięciu kategorii wiekowych. Dla najlepszych przygotowano również nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Grzegorz Woźnica – sędzia główny zawodów, Alicja Woźnica, Tomasz Woźnica, Rafał Wtulich – dyrektor GOSiR oraz Henryk Smuga.

Wśród najmłodszych uczestników warcabowych zmagań triumfowała Hania Kusznerczuk, która reprezentowała barwy przedszkola U Cioci Ewy w Chrośli. Drugi wśród przedszkolaków był Franciszek Grzelak, a trzecie miejsce przypadło w udziale Konstantemu Wołoszowi.

W kategorii dzieci ze szkół podstawowych z klas I-III złoto zgarnął Fabian Zalewski. Wyprzedził on Szymona Rokickiego i Krystiana Siłkę.

Filip Zalewski zdominował natomiast rywali urodzonych w latach 2006-2008 i pewnie wskoczył na najwyższe miejsce na podium. Niżej stanęli Marcin Kamiński i Kacper Kamiński.

Wśród młodzieżowców najlepszy okazał się Jakub Osica. Nie dał on szans Piotrowi Polskiemu, który zajął drugie miejsce oraz Jakubowi Nowakowi, który był trzeci.

W kategorii open w geście triumfu puchar za pierwsze miejsce wysoko wzniósł Łukasz Wocial. Marcin Grzesiak znalazł się tuż za nim, zaś podium zamknął Andrzej Słapiński.

Podczas tegorocznej edycji ustanowiony został kolejny rekord frekwencji. Organizatorów cieszy fakt, że chętnych do gry w warcaby nie brakuje. Wyczekujących rewanżu pocieszają, że długo nie będą musieli czekać, bo kolejne zawody warcabowe zaplanowano na przełom kwietnia i maja.

Numer: 7 (1115) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *