Okres ferii zimowych ruszył pełną parą. To dobra okazja, aby wyjechać na kilka dni. Często jednak martwimy się wtedy o to, co stanie się z mieszkaniem pod naszą nieobecność…

Ubezpiecz mieszkanie i wyjedź bez stresu

Ubezpiecz mieszkanie i wyjedź bez stresu

Wyjeżdżając, warto zadbać o to, co zostawiamy bez opieki. Przekonała się o tym pani Krystyna, klientka Warty.

- Wyjechaliśmy z mężem na kilka dni do Szczyrku. Po powrocie, zrelaksowani i wypoczęci, z przerażeniem odkryliśmy, że po ścianie w naszym domu płynie strużka wody. Okazało się, że na dach spadła gałąź i uszkodziła rynnę. – opowiada pani Krystyna. - Na szczęście nie upłynęło wiele godzin, a przeciek był mały, więc nie zalało nam całego domu. Zadzwoniliśmy do Warty z prośbą o pilne przysłanie dekarza. Ten pojawił się jeszcze tego samego dnia ze sprzętem niezbędnym do naprawy rynny. Szybko uwinął się z awarią, a my mogliśmy zabrać się za sprzątanie. Odszkodowanie z ubezpieczenia Warta Dom Komfort dostaliśmy w ciągu kilku dni. Wystarczyło, że przesłaliśmy do Warty zdjęcia zalanej ściany i klepki.

Polisa kosztuje mniej
Dzięki dobrej polisie mieszkaniowej można uniknąć wielu nieprzyjemności, a sam koszt ubezpieczenia jest nieporównywalnie mniejszy od wartości szkód, które mogą nas zaskoczyć w domu. Przykładowo, naprawa klepki podłogowej i usunięcie zacieków na ścianach po zalaniu to średni koszt ok. 3 000 zł, natomiast ubezpieczenie tych elementów to wydatek na poziomie ok. 100 zł. Za naprawę telewizora po awarii w wyniku przepięcia zapłacimy średnio ok 500 zł, nie wspominając o cenie zakupu nowego. Za ubezpieczenie elektroniki, które obejmuje m.in. tego typu zdarzenia zapłacimy ok. 100 zł.

Skorzystasz z praktyczne pomocy
Bywają sytuacje, zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy najcenniejsza jest po prostu natychmiastowa pomoc. Załóżmy, że wichura zerwała nam rynnę i wybiła szybę. Co wtedy? - Standardem w ubezpieczeniach mieszkaniowych Warty jest szeroki pakiet usług assistance. Dzięki niemu klienci mogą liczyć na szybką pomoc w różnych sytuacjach awaryjnych. W przypadku zerwania rynny i wybicia szyby to Warta zorganizuje i opłaci pomoc dekarza, który zabezpieczy rynnę, oraz wezwie i opłaci pracę szklarza, który wstawi nową szybę. Jeśli zgubimy klucze lub gdy złodziej lub silny mróz uszkodzi zamek w drzwiach, Warta przyśle ślusarza. Co ważne, za takie usługi nie zapłacimy dodatkowo – tłumaczy Grzegorz Sobotka agent Warty w Mińsku Mazowieckim. A to nie wszystko. Z pomocy assistance w ramach polisy Warta Dom Komfort możemy również skorzystać poza domem. Dla przykładu - gdy podczas wyjazdu rozchoruje nam się dziecko lub skręcimy sobie nogę, wtedy Warta zorganizuje i opłaci pomoc lekarza. Szczególnie podczas zimowych wyjazdów w kraju, podczas których o przeziębienie czy kontuzję narciarską nietrudno, taka opcja może być bardzo przydatna.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń: 501225490, napisz: sobotka-jurkowski@wp.pl
lub przyjdź do agencji ubezpieczeniowej
w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska 111 lok. 11.

Numer: 7 (1115) 2019Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *