XI Festiwal Mivena Etno Kabaret

Jedenasty Festiwal Mivena Etno-Kabaret udał się znakomicie. To przede wszystkim ocena jego gości, ale także komisji artystycznej i  twórcy – Zbyszka Piątkowskiego. Było nad wyraz  patriotycznie, komediowo i artystycznie oraz z integracją biesiadno-taneczną...

Radości Wolności – wyniki

XI Festiwal Mivena Etno Kabaret / Radości Wolności – wyniki

Mimo początkowych obaw większosc zespołów poradziła sobie z z hasłem przewodnim nawiązującym do 100-lecia naszej Niepodległości. RADOŚCI WOLNOŚCI  objawiły się  w piosenkach i kabaretowej narracji, by pokazać, jak polska wieś walczyła o niepodległy byt narodu i jak korzystała z wolności. Nie tylko z należnym ojczyźnie patriotyzmem, ale też z ironią i humorem w waznych okresach stuletniej historii.

Wszystkie  kabaretowe zespoły są wygrane, ale 5-osobowe jury najwyżej oceniło występy dwóch grup artystycznych - KURPIÓW od MYSZYŃCA i ŚWIĘTOKRZYSKICH JODEŁ, które zdobyły po 190 punktów na 200 możliwych. Tuż za nimi byli FURMANI z wynikiem 179 punktów.
 
Pozostałe zespoły miały od 161 do 101 oczek z wyjątkiem Przełomiaków, którzy nie mieli repertuaru o radościach wolności i zdobyli tylko 38 punktów.
W sumie kwota nagród finansowych wynosiła 5 tysięcy złotych i pochodziła z dotacji POWIATU MIŃSKIEGO. Pierwszej trójce przyznano po 600 i 500 zł.
Nie obyło się bez wspomnień lat wojny, okupacji i PRLu, kiedy pieśni i humor pozwalały Polakom godniej żyć i przetrwać.
No i  tytuł ETNO PSOTY 2018. Tu wybór był jeszcze trudniejszy, ale honorową nagrodę organizatora otrzynała jodłanka Maria NAWROT za gest Kozakiewicza podczas grania babci. Na ETNO PSOTKĘ zasłużyła zaś Zofia Fortuna z Mistowianek za męską rolę wiejskiego trefnisia.
Postanowilśmy także urządzic śpiewaczy konkurs o użwkach wolności. Zgłosiło sie 14 chętnych solistów i duetów, którym nie w smak był alkohol i pijane życie. Wszyscy popisali sie inwencja słowną i muzyczną
A w przerwach i w czasie gali do tańca grały połączone kapele kielecko-kołbielsko-kurpiowskie.

O XI MEK napisaliśmy w tygodniku Co słychać, a co wytrawniejsze fragmenty pokazaliśmy w naszej telewizji CsTV i kanele MEDIAL Piątkowski na YT. Występy wszystkich zespołów i galę kabaretową nagramy na  płyty DVD.

Wyiki XI Festiwalu Mivena Etno-Kabaret na... 

https://www.co-slychac.pl/mivena-etno-kabaret

Artykuł ilustrowany zdjęciami jest na...

https://www.co-slychac.pl/artykuly-tresc.php?id=9740

Data: 14.04.2018Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *