MazowszeXII Festiwal Chleba

I znowu możemy się cieszyć z kolejnej rewii folkloru i darów ziemi… Nasz 12 Festiwal Chleba był udany mimo lejącego się z nieba żaru… A było ponad 300 artystów, w tym 25 zespołów ludowych, 13 śpiewaczych etno-duetów, 15 kartkowych miłośników folkloru, 12 stołów chlebowych i 23 potrawy regionalne.

Tuziny Dumy – wyniki

XII Festiwal Chleba / Tuziny Dumy – wyniki

Tak więc znowu rozkwitły w nas pieśni o chlebie, pracy ludzkiej i zbierana od pokoleń muzyka przodków, barwne stroje, uplecione z kłosów i kwiatów wianki.

Mimo gorąca i seriali w TV zakochanych w ludowej muzyce nie zabrakło. A radości nie popsuł nawet pewien desperat, który nie bacząc na upał pomylił zwykłą wodę z cieczą ognistą...

Wielkie brawa i uznanie otrzymała także Zofia Charamut - najstarsza (83-letnia) śpiewaczka festiwalu, trzykrotna zdobywczyni festiwalowej Złotej Bochny i laureatka tegorocznej nagrody Oskara Kolberga.
– Każdy, kto kocha folklor i tradycję, chciałby doczekać takiej chwili – przekonywał ze sceny prezes Miveny Zbigniew Piątkowski, informując, że laureatka nie miała promocji na tegorocznym Miodobraniu, więc otrzymała ją na XII Festiwalu Chleba. I życzył pani Zofii, by jeszcze do Mińska przyjeżdżała, by zdrowie pasowało jej do temperamentu i żeby koniecznie odzyskała dawny chód bez laskowego wspomagania. By zaś przypomnieć dawne, dobre czasy, zaśpiewali razem trzy pieśni. O czym? Oczywiście, o puszczańskiej miłości, choć ta – nie tylko na Kurpiach – ma różne i czasami dziwne oblicza.

Obszerne reportaże prasowe i filmowe,publikujemy w tygodniku i TV Co slychać?,  a na portalu - wyniki wszystkich konkursów: zespolów, duetów, folklotru z kartki, stolow chlebowych i potraw regionalnych

Wyniki konkursów na - http://www.co-slychac.pl/festiwal-chleba.php

 Twórca i organizator Festiwalu Chleba
/-/ J. Zbigniew Piątkowski
naczelny@co-slychac.pl  608 410 762

Organizatorem Festiwali Chleba jest FUNDACJA MIVENA. Wspiera ją firma Medial Piątkowski, Powiat Miński, Mazowiecki Urząd Marszałkowski , GMINY ZIEMI MIŃSKIEJ oraz instytucje i firmy , których marki i stoiska znajdziemy na plakatach, festiwalowym placu i w mediach patronów. Są nimi w tym roku tradycyjnie Tygodnik i Telewizja Co słychać?

 

Data: 18.09.2016Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *