KałuszynWojaże kałuszynian

Ferie zimowe jeszcze przed nami, a kałuszyńscy artyści na zimowo spędzali czas pod Tatrami…  

Intershow Kasianiecki

Wojaże kałuszynian / Intershow Kasianiecki

Od 4 do 9 stycznia członkowie zespołów Kasianiecka i Eksplozja u czestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Inter Show Nowy Targ 2019. Razem z nimi wystąpiły także wokalistki z Kałuszyna, Zuzanna Orzepińska i Julia Pietrzak.

Wśród stu zespołów były grupy z Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Rosji i Polski. Kasianiecka jak zawsze prezentowała rodzimy folklor z tańcami, przyśpiewkami i narodowy taniec. Eksplozja wystąpiła w sportowych tańcach cheerleaders zespołowo i w dwu duetach, a wokalistki zaśpiewały w kategorii wokal estradowy.

Wszyscy wrócili szczęśliwi z nagrodami i pucharami. Kasianiecka zdobyła II miejsce i nominację na kolejny Festiwal do Bułgarii otrzymując certyfikat na 300 euro. Eksplozja także za II miejsce może uczestniczyć w festiwalu „Uśmiechy morza” w Bułgarii z certyfikatem 200 euro. Natomiast Julka Pietrzak wyśpiewała III miejsce, a Zuzanna Orzepińska – wyróżnienie. Duety Eksplozji, Maja Kołak i Wiktoria Pyzińska oraz Roksana Więcko i Klaudia Stankiewicz, wytańczyły także wyróżnienie.

Poza atrakcjami artystycznymi młodzi kałuszynianie korzystali z uroków tatrzańskiej zimy.

Numer: 4 (1112) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *