WołominNiebezpieczne rewiry

Po ponad 2 latach intensywnego śledztwa dotyczącego powodowania lewych kolizji w celu wyłudzenia odszkodowania w stan oskarżenia postawiono 24 osoby z powiatów mińskiego i wołomińskiego. Cała sprawa zaczęła się od zawiadomienia jednej z firm ubezpieczeniowych, która zauważyła nieprawidłowości w dokumentacji dotyczącej ubiegania się o odszkodowania za kolizje.

Kolizje wyłudzeń

KPP - Kronika policyjna

Początkowo zawiadomienie dotyczyło kilku podejrzanych wydarzeń. W wyniku czynności procesowych mińskich śledczych ustalono szereg innych zdarzeń drogowych, które w ogóle nie zaistniały. Ponadto mężczyźni biorący udział w tej sprawie fikcyjnie wynajmowali zastępcze samochody, za które później żądali od firm ubezpieczeniowych zwrotu poniesionych kosztów. W trakcie trwania śledztwa zbadano przebieg ponad 100 zgłoszeń kolizji drogowych z lat 2014-2017. Efektem tych czynności było zebranie materiału dowodowego, który pozwolił na przedstawienie po 81 zarzutów wyłudzenia odszkodowania dwom głównym organizatorom przestępczego procederu. Jeden z nich to 33-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, drugi to 28-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego.

W sumie oskarżeniem objęto 24 osoby, którym przedstawiono od kilku do kilkudziesięciu zarzutów. Wyłudzona od ubezpieczycieli kwota może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Na poczet kary zabezpieczono od podejrzanych gotówkę, samochody i mieszkanie. Mężczyznom może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności oraz zwrot poniesionych przez firmy strat. 

Numer: 4 (1112) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *