Dębe WielkieDębe sportowe

W sobotę 12 stycznia 2019 hala sportowa w Dębem Wielkim po raz kolejny stała się areną siatkarskich zmagań. Tym razem grano pod hasłem pomagania drugiemu człowiekowi w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już trzecia edycja Siatkarskiego Turnieju Wielkich Serc, w ramach której wszyscy sympatycy siatkówki mogli włączyć się w pomoc najmłodszym…  

Siatka z pomocą

Dębe sportowe / Siatka z pomocą

Do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów. Do wspólnej zabawy włączyły się drużyny z: Halinowa, Mińska, Mrozów, Warszawy oraz Dębego Wielkiego. Mecze od wczesnych godzin porannych równolegle toczyły się na trzech boiskach. Mimo, że walka na boisku była zażarta, a mecze niejednokrotnie rozstrzygały się w samej końcówce, turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze, bo hasłem przewodnim była pomoc dla tych, którzy walczyć o swoje życie muszą już od momentu narodzin.

Tegoroczne rozgrywki urozmaicił pokaz formacji tanecznych studnia Flash Dance. Dziewczyny pod okiem Agnieszki Jurkowskiej rozgrzały do czerwoności serca publiczności.

Zawody po raz drugi z rzędu zwyciężyli reprezentanci warszawskiej Riviery. Drugie miejsce należało do adeptów GG Gryz Gang, zaś podium zamknęli siatkarze mińskiego Fabosu. Tuż za nimi znaleźli się zawodnicy Watry Mrozy.

Organizatorzy jak zwykle przyznali szereg nagród indywidualnych. Pamiątkowymi statuetkami zostali nagrodzeni: Łukasz Trebnio (drużyna: Gimnazjum Dębe Wielkie) – najmłodszy zawodnik turnieju, urodzony w 2003 roku oraz Adam Żukowski z ekipy Tie-break, rocznik: 1973, który okazał się najbardziej doświadczonym zawodnikiem zawodów. Najlepszą zawodniczką została wybrana Małgorzata Gryziak, kapitan GG Gryz Gang. Natomiast zaszczytnym mianem najbardziej wartościowego gracza okrzyknięty został Łukasz Łysiak z Riviery.

Organizatorem zawodów był sztab WOŚP Dębe Wielkie z Anną Piotrkowicz na czele oraz GOSiR Dębe Wielkie pod dyrekcją Rafała Wtulicha. To oni wraz z Robertem Szumowski – sędzią głównym i Łukaszem Piekarskim – koordynatorem turnieju wręczali nagrody.

Zawodnicy pokazali, że posiadają nie tylko siatkarskie umiejętności, ale i wielkie serca. Środki zebrane w ramach opłaty za udział turnieju, blisko 1500 zł, w całości zasiliły puszki dębskiego sztabu WOŚP.

Numer: 4 (1112) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *