Dębe siatkarskie

W hali sportowej w Dębem Wielkim rozegrano drugą już edycję Nocnego Turnieju Siatkówki Dębe Volley CUP. Do wspólnej rywalizacji zgłosił się tuzin drużyn, nie tylko z Dębego i okolic, ale również spoza powiatu, a nawet granic Polski…  

Serwy z Białorusi

W siatkarskie szranki stanęła między innymi BrestVollley z Białorusi. Zgłosiły się również trzy ekipy z Warszawy i jedna z Marek, a także rodzimi siatkarze z Mińska, Siennicy, Halinowa oraz oczywiście z Dębego Wielkiego.

Rozgrywki toczyły się równolegle na dwóch boiskach. Drużyny rywalizowały pod bacznym okiem trzech sędziów: Agaty Fronczak, Adama Kosiorka oraz Piotra Króla. Pomysłodawcą oraz koordynatorem turnieju był dyrektor GOSiR Rafał Wtulich.

Mimo, że drużyny prezentowały bardzo różny poziom gry, turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze. Kilka minut po godzinie 2 w nocy wszystko było już jasne…

Po zaciekłym meczu o trzecie miejsce poza podium wylądował zespół Akademików z pobliskiego Halinowa, na najniższym stopniu pudła stanęli zawodnicy Gramy dla Płatka z kapitanem Sebastianem Pytlosem. Drugie miejsce wywalczyli adepci Rafała Płatka Gramy dla Pytlosa, a po złoto sięgnął prowadzony przez Kamila Ptaszyńskiego zespół MPC RIVIERA.

Organizatorzy przyznali też szereg nagród indywidualnych. Najbardziej wartościowym zawodnikiem został Borys Ryczek ze zwycięskiej ekipy. Natomiast najlepszą siatkarką turnieju okrzyknięto Olę Smugę z Wesołej Zbieraninki. Pamiątkową statuetkę otrzymał najmłodszy zawodnik turnieju Krystian Czerwiński (rocznik 2002) z Wesołej Zbieraninki oraz najbardziej doświadczony gracz – Mikalai Kandratsenka reprezentujący barwy BrestVollley (rocznik 1961).

Medale, puchary oraz statuetki ufundowane zostały przez dyrektora dębskiego GOSiR. Składa on podziękowania Łukaszowi Piekarskiemu oraz Jakubowi Świerczyńskiemu, którzy przyczynili się do zakończonej sukcesem organizacji zawodów.

Numer: 3 (1111) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *