Powiat mińskiDzieci przełomu 2018/2019

Media donoszą, że socjalny bonus 500+ nie przynosi spodziewanych efektów demograficznych. Potwierdzają to rodzice rodzonych w mińskim szpitalu dzieci. Było ich tylko 919, czyli jeszcze mniej niż w 2017 roku, który przyniósł 980 noworodków. Nasze dzieci przełomu lat są pannami o tradycyjnych i dość rzadkich imionach. Ostatnia w 2018 roku jest zwycięską Laurą, a pierwszej w 2019 rodzice wybrali za patronkę pełną wdzięku i łaski Hannę…  

Branie na Hanię

Dzieci przełomu 2018/2019 / Branie na Hanię

Nasza Laura urodziła się w sylwestrowe przedpołudnie ważąc 3,815 kg i mierząc 56 cm. Jest córką 35-letniej Agnieszki Waszkiewicz i 60-letniego Tomasza Walczaka. Mama jest rencistką, a tata pracownikiem cywilnym mińskiego garnizonu. Ma przyrodnią siostrę Wiktorię i brata Daniela w wieku 8 i 5 lat. Księga imion mówi, że Laura jest zarazem pełna zapału, zaradna, ufa bardziej przemyśleniom niż intuicji. Jest wesoła i sympatyczna, ale też krytyczna wobec cudzych słabostek i wad.

Pierwsza tegoroczna Hanna jest córką Ewy i Kamila Jędralów z Grodziska w gminie Mrozy. Jej rodzice – rocznik 1984 i 1983 mają jeszcze dwóch synów – 12-letniego Michała i 7-letniego Patryka. Hania, która z początku miała mieć na imię Zosia (bo bardzo się rozpychała w brzuchu) przyszła na świat 1 stycznia o 8.22 ważąc 3,34 kg i mierząc 53 cm. Jej mama jest z wykształcenia kelnerką- -degustatorką, a tata mechanikiem samolotowym. Obecnie nie mają nic wspólnego z wyuczonymi zawodami, bo pani Ewa wychowuje dzieci, a pan Krzysztof krąży po kraju ciężarówkami. Jaka będzie żeńska jedynaczka Jędralów? Na pewno szlachetna, łagodna pełna taktu oraz wrodzonej dobroci. Będzie uczuciowa, ale też praktyczna, stanowcza i przebojowa. Nie zlęknie się przeszkód, a dla rodziny będzie gotowa zrezygnować ze swoich planów.

Co ciekawe, rodzice Laury i Hanny potwierdzają, że ich córki są owocami miłości, a nie 500 plus. To jeszcze jeden powód do zweryfikowania tego bonusa, który powinien dotyczyć wszystkich dzieci, ale tylko rodziców pracujących. Nie stać nas na utrzymanie pasożytów, którzy bez refleksji płodzą dzieci, byleby żyć w leniwym dostatku. Za tydzień podsumujemy demografię we wszystkich gminach powiatu mińskiego. Teraz przedsmak tych analiz, czyli najczęściej wybierane imiona ubiegłorocznych noworodków.

Numer: 1/2 (1109/1110) 2019   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *