Powiat mińskiPowiat miński siatkarski

Siatkarskie rozgrywki ligowe są już poza półmetkiem. Powiat miński reprezentują cztery męskie drużyny seniorskie, trzy grają w IV lidze, zaś jedna poziom wyżej. Wszystkie utrzymują przyzwoity poziom, co spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony kibiców, którzy chętnie odwiedzają hale sportowe, by kibicować swoim drużynom…

Najlepsi u siebie

W III lidze gra GOSiR Mrozy, który po 13 meczach zajmuje 6 miejsce w tabeli. Jest więc dokładnie w połowie stawki, co niestety oddala perspektywy awansu, ale również spadku. Mrozianie mają na koncie 21 punktów, zaś lider, Sparta Grodzisk Mazowiecki, o 13 więcej. Co ciekawe, GOSiR u siebie jeszcze nie przegrał, ale na wyjazdach, z jednym wyjątkiem, zawsze ulegał rywalom. Przed świętami mrozianie na własnym terenie w ładnym stylu ograli beniaminka – Radmot Jedliński 3:0, tylko w jednym secie pozwalając rywalom na nawiązanie równorzędnej walki. Jednak już w nowym roku ulegli na wyjeździe Jaguarowi Wolanów 0:3, nie zbliżając sie w żadnym secie do zdobycia 25 punktów, maksymalnie uzyskując 20. Teraz czeka ich potyczka z Olimpem Skaryszew, z którym poprzednio przegrali 1:3. Tym razem a tutem będzie własne boisko i wierni kibice, którzy zawsze dopingują GOSiR.

W IV lidze mamy trzy ekipy z powiatu mińskiego. O zwycięstwo w grupie 1 rywalizują: Herkules Sulejówek, MMKS Mińsk Mazowiecki i KS Halinów. Właśnie w takiej kolejności drużyny te umiejscowione są w tabeli po rozegraniu siedmiu meczów (halinowianie grali o jeden mniej). Liderami ligowej grupy są sulejówczanie, ale mińszczanie depczą im po piętach. Sytuacja jest więc podobna jak w poprzednim sezonie, gdy obie ekipy rywalizowały w prymat w rozgrywkach. KS Halinów jest natomiast na czwartej pozycji ze stratą 6 punktów do lidera. W najbliższym czasie mińszczanie i sulejówczanie zagrają na wyjeździe. Pierwsi zmierzą się z Tie-Breakiem Piastów, a drudzy z Astorią Piaseczno. Halinowianie natomiast podejmą u siebie Siatkarza Ząbki. Trzeba dodać, że zwycięstwo w ligowej grupie nie jest bezpośrednio premio- wane awansem, ale zapewnia możliwość walki o wyższy poziom rozgrywek.

Nie można nie wspomnieć jeszcze o kadetkach z Olimpu Mińsk Mazowiecki. Niestety, nie awansowały one do drugiego etapu II ligi kadetek, kończąc na przedostatnim miejscu w grupie. Swoje ostatnie spotkania rozegrały w grudniu. W sumie wygrały 15 setów, a 30 przegrały, co pozwoliło im uzyskać 11 punktów (lider – Metro Warszawa – zdobył 36 punktów).

Jak zwykle druga połowa siatkarskich rozgrywek ligowych zapowiada się niezwykle emocjonująco. Mrozianie na pewno podejmą jeszcze walkę o jak najlepsze miejsce w tabeli, natomiast sulejówczanie i mińszczanie po raz kolejny powalczą o awans do III ligi. Warto wybrać się na któryś z meczów rozgrywanych w swojej okolicy.

Numer: 1/2 (1109/1110) 2019   Autor: (łk)