Kalejdoskop

W Halinowie tradycyjną wigilię mieszkańców gminy Halinów połączono z kiermaszem bożonarodzeniowym i konkursem kolęd. Wzięło w nim udział 10 grup wokalnych. W młodszej kategorii zwyciężyła klasa IA z ZSP w Halinowie, a w starszej kategorii klasa 7C z ZSP wspólnie z duetem Urszula Dorosz i Sylwia Tomaszewska. W trakcie konkursu w holu gimnazjum trwał kiermasz z przepięknymi ozdobami i wieńcami świątecznymi.

 

Połączona wigilia

Wspólna wigilia przyciągnęła blisko 150 osób, w tym seniorów, harcerzy i strażaków. Po modlitwie, którą poprowadził ks. Cezary Szadujkis świąteczne życzenia w imieniu burmistrza Adama Ciszkowskiego złożył mieszkańcom przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński. Wigilii towarzyszyło kolędowanie. Najpierw zaśpiewała Urszula Dorosz, a po niej zagrali młodzi adepci Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia z Halinowa pod kierunkiem Małgorzaty Rąbalskiej. Na zakończenie koncert kolęd wykonała orkiestra OSP

Okuniew pod dyrekcją dh. Krzysztofa Bańkowskiego. W trakcie wigilii trwały też warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez Katarzynę Woś. 

Numer: 51/52 (1107/1108) 2018 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *