Halinów majowy

Podobno takiej frekwencji jeszcze w Halinowie na święcie miasta nie było. Mimo deszczu i placu pełnego błota, przed sceną w czasie koncertu zespołu Weekend zgromadziło się ok. trzech tysięcy fanów Radka Liszewskiego. Właściwie fanek, by na żywo zaśpiewać z gwiazdorem największy hit Ona tańczy dla mnie. Nie było miejsca na harce, ale i tak rozgrzali się wspólnym śpiewem i gimnastyką czyli falowaniem rękami na każda prośbę discopolowca.

Hity po błocie

Organizatorzy zrobili wiele, by osuszyć festynowy plac i godnie przyjąć rzesze mieszkańców gminy. Nie tylko oni zdecydowali się świętować kolejną rocznicę miejskości Halinowa, bo trasa dojazdowa w promieniu kilometra przypominała wielki parking. Tak przez sześć godzin, mimo ze przed sceną nie zawsze falowały tłumy. Rozrzedzało się tylko podczas oficjalnych przemówień i nagradzania uczestników konkursów i za zasługi dla Halinowa, zwaneego kiedyś Skrudą.

Najważniejszy z nich to Halinowski Hit – Konkurs Pit, czyli wymyślenie hasła najlepiej promującego gminę.

Mieszkańcy mieli na myslenie dwa miesiące i przez ten czas przysłali 113 napisanych sloganów. Wykazali się taką pomysłowością i oryginalnością, że niełatwo było wybrać najlepszą promocję. Jednak komisja, której przewodził burmistrz Adam Ciszkowski uznała, że na otrzymanie nagród zasługują cztery hasła.

Na szczęście jest Halinów to pomyśl Witolda Okonka z Długiej Szlacheckiej, za które wygrał laptop.

Choć Warszawa jest tak blisko, to Halinów da ci wszystko – napisala Paulina Jackiewicz z Krzewiny i dostala telewizor lcd. Podobnie Andrzej Smoderek z Długiej Kościelnej za hasło Halinów - ujrzałem, pokochałem i zamieszkałem. Jednak zwycięski wiersz - Choć Halinów nie stolica, dużo bardziej mnie zachwyca, bo do życia mam tu wszystko, a i do Warszawy blisko - ułożyła Barbara Czmut z i... wygrała skuter, po którego nie przyszła w czasie ogłoszenia wyników.

Podczas święta Miasta i Gminy Halinów zostały wręczone dwa pośmiertne wyróżnienia. Tytuł Honorowy Obywatel Gminy Halinów otrzymał Ludwik Walesiak, cudem ocalony powstaniec styczniowy z Chobotu oraz Paweł Gniadowicz, kierownik pierwszej szkoły w Okuniewie. Po honory stawiła się wnuczka Walesiaka i dzieci Gniadowicza. Zasłużone dla gminy okazało się Stowarzyszenia „Kubuś” z Halinowa, które akurat obchodzi 10 rocznicę istnienia.

Drugi maja to nie tylko święto Halinowa, ale także dzień Flagi Narodowej. W związku z tym burmistrz Ciszkowski rozdał 100 biało-czerwonych. Zrobił to tuż po zejściu ze sceny zaproszonych dwóch posłów – siedleckiego Borkowskiego z PSL i garwolińskiego Woźniaka z PIS , a także Orzełowskiej z zarządu Mazowsza i wicestarosty Płochockiego.

Zanim obficie polało odbyły się turnieje piłkarskie, które na halinowskim orliku zorganizowało Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty, a na scenie wystąpił lokalny zespół Warmside. Z ciekawostek warto wiedzieć, że rankiem w dniu imprezy zespół Volverwystępował w programie Dzień Dobry TVN i zaprosił na swój koncert do Halinowa. Narzekali jedynie straganiarze, bo mimo tłumów utarg był minimalny. Obyło się jednak bez incydentów, za co burmistrz Ciszkowski i dyrektor Kowalczyk z GCK dziękują mieszkańcom gminy Halinów i okolic, którzy nie zawiedli mimo słabej pogody. Warto było być i czekać chociażby na nocny pokaz fajerwerków i zabawę w... błocie, która ma również swoje walory.

Numer: 19 (814) 2013 Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *