CegłówGórki biegaczy

Ciężar organizacji I Biegu Mikołaja w Górkach wzięło na siebie stowarzyszenie Akademia Sztuk Walki Moniki i Dawida Matwiejów oraz dębski GOSiR z dyrektorem Rafałem Wtulichem. Wsparcia finansowego udzieliła gmina Dębe Wielkie, a sama impreza okazała się dużym sukcesem…

Mikołaje na trasie

Górki biegaczy / Mikołaje na trasie

Frekwencja zaskoczyła najlepsze przewidywania organizatorów. Na starcie, mimo deszczowej pogody, stawiło się aż 98 biegaczy z różnych stron powiatu mińskiego. Udział był bezpłatny, a każdy zawodnik otrzymał czapkę świętego Mikołaja, która oddawała charakter biegu.

Klasyfikację podzielono na 12 kategorii z podziałem według wieku i płci. I tak najlepszą wśród dziewczynek do lat 5 okazała się Gabrysia Łobodowska, która wyprzedziła Karolinę Ługowską i Blankę Przysowę. W klasyfikacji najmłodszych chłopców triumfował Jakub Jarek, drugi był Jakub Lewandowski, a trzeci Michał Zapałowski.

W kolejnej kategorii startowały dzieci w wieku 6-7 lat. Pośród dziewcząt zwyciężyła Ania Szabat, a za nią znalazły się Agata Budzyńska i Weronika Pszczółkowska. W rywalizacji chłopców wygrał Bartosz Tkaczyk, przed Kacprem Kowalskim i Ignacym Krasuskim. W biegu dzieci w wieku 8-10 lat zwyciężali Zuzanna Jarek i Mateusz Szabat. Kolejne miejsca przypadły w udziale Marysi Miros i Zosi Budzyńskiej oraz Frankowi Krasuskiemu i Piotrowi Mazajowi.

W następnej kategorii, czyli zawodników w wieku 11-12 lat, triumfowali Edyta Mazaj i Piotr Reda. Drugie lokaty zajęli: Nikola Lewandowska i Oleg Piotrkowicz, a trzecie: Natalia Pszczółkowska i Piotr Ługowski.

W rywalizacji młodzieży w wieku 13- 15 lat najlepsi byli Julia Zapadka i Dominik Kościesza. Na podium znaleźli się także Agata Gałązka i Agata Tkaczyk oraz Jakub Świerczyński i Maciej Ługowski.

Wszyscy pozostali startowali w kategorii open, również z podziałem według płci. I tak w biegach kobiet zwyciężyła Olga Pechcin, drugie miejsce zajęła Karolina Lewandowska, a trzecie Ewelina Kaska-Łobodowska. Wśród mężczyzn triumfował Norbert Świerczyński, za nim znalazł się Tobiasz Nowakowski, a podium zamknął Michał Kąkol.

Na najlepszych czekały puchary oraz nagrody rzeczowe.

Numer: 51/52 (1107/1108) 2018   Autor: (łk)