HalinówNiebezpieczne rewiry

W ostatni dzień listopada, tuż po godzinie 22:00 dyżurny komisariatu policji w Halinowie odebrał nietypowe zgłoszenie. Pracownik wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego przekazał szczątkowe informacje od mieszkanki województwa warmińsko-mazurskiego, która twierdziła, że na naszym terenie mieszka jej siostra w podeszłym wieku i pilnie potrzebuje pomocy.

Siostrzane zgłoszenie

KPP - Kronika policyjna

Dyżurny skontaktował się ze zgłaszającą i w rozmowie ustalił, że jej siostra mieszka w Halinowie lub okolicach, a na imię ma Zofia. Funkcjonariusz zapisał także kilka numerów telefonów przekazanych przez zgłaszającą.

Policjant przeszukał policyjne bazy danych, jednak nie znalazł osoby o podanych personaliach. Telefonował więc numer po numerze, aż nawiązał połączenie ze starszą kobietą, której nazwisko zgadzało się z przekazanym, jednak o innym imieniu. W rozmowie ustalił, że wydarzył się wypadek. Kobieta mieszka sama, przewróciła się i nie może wstać, od kilku godzin leżąc na podłodze. Całe szczęście telefon miała przy sobie i mogła przekazać, gdzie mieszka.

Natychmiast na miejsce pojechali policjanci i bez chwili wahania wyważyli drzwi balkonowe. Pomogli im druhowie z OSP Długa Kościelna i zawodowi strażacy z Mińska Mazowieckiego. Po wejściu do budynku zastali leżącą na podłodze staruszkę. Udzielili jej niezbędnej pomocy i wezwali służy medyczne. Przybyły lekarz stwierdził podejrzenie złamania kości udowej. 78-letnia kobieta została przewieziona do szpitala.  

Numer: 50 (1106) 2018   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *