Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki sportów walki

Trener Jacek Łuniewski VII DAN zabrał 15osobową kadrę Mińskiego Klubu Sportowego Taekwon-Do do Sybinu w Rumunii, gdzie zorganizowano zawody IX Pucharu Europy w Taekwon-Do ITF. Mińszczanie spisali się bardzo dobrze, sześciokrotnie stając na podium…

Sybin na szóstkę

Mińsk Mazowiecki sportów walki / Sybin na szóstkę

Zawody w rumuńskim Sybinie miały miejsce w dniach 2628 października. Wzięło w nich udział 957 zawodników reprezentujących ponad 100 drużyn z 27 krajów. Wśród nich znalazło się 15 sportowców z MKS TaekwonDo, którzy reprezentowali kategorie wiekowe seniorów, juniorów oraz dzieci i kadetów.

Wśród sześciorga medalistów z MKS w najstarszej kategorii startowała Julia Kawka. W seniorskich walkach kobiet stopni DAN do 56 kg zajęła ona II miejsce.

Juniorzy zdobyli dwa brązowe medale. Byli to: Jakub Kuźmicz, który brał udział w walkach mężczyzn stopni KUP do 75 kg oraz Cezary Jackowski – w walkach mężczyzn stopni DAN do 68 kg.

W przededniu pucharowych zmagań seniorów i juniorów toczyły się konkurencje dzieci i kadetów. Natalia Kuć zdobyła złoty medal w konkurencji układów formalnych dzieci stopni 97KUP, Wiktoria Szczepańska wywalczyła srebro w układach formalnych dzieci stopni 97KUP, a Cezary Gąsior stanął na trzecim miejscu podium w układach formalnych kadetów stopni 64KUP.

Oprócz wymienionych zawodników na Pucharze Europy klub MKS TaekwonDo reprezentowali: Patryk Wąsowski, Mateusz Gajewski, Maksymilian Kuźmicz, Dawid Krupa, Helena Kędziora, Oliwia Urbanowska, Michał Branicki, Maciej Pieńkowski i Marek Skiba.

Numer: 45 (1101) 2018   Autor: (łk)