HalinówCisie nauczycielskie

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Halinów tym razem zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszolnym w Cisiu. Obchodom święta nauczycieli nie towarzyszyły inne uroczystości, ale to wcale nie oznacza, że obyło się bez miłych niespodzianek…

Dębowe talenty

Cisie nauczycielskie / Dębowe talenty

VII gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej miały miejsce na sali gimnastycznej szkoły w Cisiu. Zebranych przywitała dyrektor Barbara Czułowska wraz ze swoim zastępcą, Krystianem Kędziorą. Do organizatorów uroczystości należeli też przewodniczący rady miejskiej Marcin Pietrusiński oraz burmistrz Adam Ciszkowski.

Złamano nieco schemat i zamiast oficjałki najpierw zaplanowano część artystyczną. W jej trakcie widzowie zapoznali się z humorystyczną wersją historii edukacji. Młodzi artyści z koła teatralnego zaczęli swoją opowieść od czasów kamienia łupanego, by przez starożytności, średniowiecze i czasy współczesne dotrzeć nawet do przyszłości, w której obecne metody nauki okażą się zupełnie niezrozumiałe. Uczniowie sami opracowali scenariusz przedstawienia, a w jego realizacji pomogła im Hanna Sochacka – opiekun koła.

Szkoła w Cisiu może pochwalić się wieloma utalentowanymi uczniami. Próbkę umiejętności wokalnych pokazały Weronika i Alicja, imponującym opanowaniem własnego ciała pochwaliła się młoda gimnastyczka Viktoria, a rodzeństwo Daria i Mikołaj dało pokaz karate. Wszystkie występy spotkały się z żywiołowym odbiorem przez widownię.

W części oficjalnej burmistrz Adam Ciszkowski zaczął od wręczenia nagród nauczycielom. Później gratulował im także awansu zawodowego, a wraz z przewodniczącą komisji oświaty Anną Ludwiniak podarował dyrektor Czułowskiej upominek. Był także czas na nagrody kierownictwa szkoły dla lokalnych nauczycieli.

– Nie bylibyśmy szkołą w Cisiu, gdybyśmy nie przygotowali dla państwa niespodzianki – zaczęła dyrektor i zaraz na salę wniesiono pięć sadzonek dębów. Podarowano je każdej z zaprzyjaźnionych szkół halinowskiej gminy, a symbolizować miały 100lecie odzyskania niepodległości.

Honor posadzenia dębu przy szkole w Cisiu przypadł w udziale burmistrzowi. Jak na syna leśniczego przystało, dziarsko pomaszerował z łopatą na zewnątrz, by pierwszym drzewem zapoczątkować dębową aleję przed budynkiem.

Na koniec obchodów zostały jeszcze przemówienia gości, których kierownik Katarzyna Targońska prosiła o nie poruszanie politycznych spraw w przeddzień wyborów. Skończyło się więc na ogólnikowych zdaniach, a po nich został już tylko poczęstunek, który pojawił się tuż za plecami widowni.

 

Numer: 43/44 (1099/1100) 2018   Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *