Kalejdoskop

W Wilanowie doszło do spotkania laureatów ogólnopolskich konkursów historycznych, którego organizatorem był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Nastąpiło tam podsumowanie konkursu kronik OSP, oraz konkursu na pamiętniki, wspomnienia, relacje i opracowania dziejów OSP.

Kronikarze OSP

Kalejdoskop / Kronikarze OSP

W konkursie kronik powiat miński reprezentowały kroniki z OSP Siennica autorstwa Leszka Dąbrowskiego i z OSP Mistów Lidii Domańskiej. Oboje uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych dla kronikarzy, w których wzięły także udział Agnieszka Tkacz z OSP Sulejówek i Agnieszka Wąsowska z OSP w Mińsku.

W konkursie oceniano 94 kronik w 154 tomach. Z rąk prezesa Waldemara Pawlaka Lidia Domańska i Leszek Dąbrowski otrzymali dyplomy za wzorowe kroniki OSP i pamiątkowe medale z okazji rocznicy 100lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Ponadto Dąbrowski otrzymał wyróżnienie w konkursie na najbardziej otwarte muzeum i wyróżnienie specjalne za autobiografię. Na zakończenie dh prezes złożył uczestnikom gratulacje i życzył wytrwałości w dokumentowaniu wydarzeń strażackich.

Numer: 43/44 (1099/1100) 2018   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *