SiennicaKW Prawo i Sprawiedliwość

Na spotkania z kandydującym na wójta Siennicy Piotrem Ładno przychodzi bardzo duża liczba mieszkańców. Ten kandydat sprawami gminy zainteresował już wiele decyzyjnych osób. Podczas spotkań z mieszkańcami wspierają go samorządowcy, parlamentarzyści oraz eksperci. – Stoimy przed dużą szansą na rozwój i możemy mieć duże wsparcie – zaznacza kandydat na wójta

Ładno dla Siennicy

KW Prawo i Sprawiedliwość / Ładno dla Siennicy

Jak do wyborów wójta podchodzą mieszkańcy gminy? Pan Paweł z Siennicy podkreśla, że zagłosuje na Ładno, ponieważ chce, aby wójtem był prawnik, a nie taksówkarz, czy informatyk. – Kontrkandydaci pana Ładno albo sami pracowali u Zielińskiego, albo ich rodzice tam pracowali, więc na pewno nie postawią tego urzędu na nogi, bo to jedna klika – dodaje. Kandydujący z Prawa i Sprawiedliwości Piotr Ładno jest prawnikiem i menadżerem. Po studiach prawniczych ukończył także program Master of Business Administration (MBA) oraz sprawdził się jako przedsiębiorca. Obecnie pracuje w zawodzie jako inspektor ochrony danych osobowych i pełnomocnik dyrektora największej placówki publicznej w powiecie mińskim. – Jest doskonale przygotowany do pełnienia funkcji wójta – zaznacza wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, wieloletni samorządowiec.

Rodzina kandydata Prawa i Sprawiedliwości od pokoleń związana jest z gminą Siennica. Ojciec z Żakowa, matka mieszkała w Krzywicy i Siennicy, następnie przez 21 lat pracowała w gminnych szkołach, zaś żona jest nauczycielem w siennickim przedszkolu. Po studiach i ślubie, czekając na nadchodzące narodziny córeczki, razem z Żoną podjęli decyzję o powrocie do rodzinnej gminy, by dać przykład, że do Siennicy należy wracać, a nie z niej uciekać.

Na spotkania z Piotrem Ładno przychodzi bardzo wielu mieszkańców. Za nami już debaty o „Planie dla Gminy Siennica” w Starogrodzie, Żakowie i Siennicy. Podczas tych spotkań swój plan na rozwój gminy przedstawiają nie tylko kandydaci, ale są one dla Piotra Ładno także doskonałą okazją do słuchania mieszkańców i proponowania rozwiązań na ich potrzeby. Efektem jednej z takich debat jest koncepcja „BUSA GMINNEGO”, który będzie regularnie kursował pomiędzy wioskami. Na spotkania Piotra Ładno z mieszkańcami gminy przyjeżdżają także osoby, które oferują mu swoje silne wsparcie po wygranych wyborach. – Nasza gmina potrzebuje środków zewnętrznych, a rząd Prawa i Sprawiedliwości pokazuje, że zawsze wywiązując się z obietnic wyborczych także wspiera swoich samorządowców. Dlatego zaprosiłem do naszej gminy wicemarszałek Senatu Marię Koc, której na spotkaniu w Żakowie strażacy dziękowali za nowy wóz. Pani marszałek zawsze bardzo dużo pomaga, jako wójt będę mógł liczyć na jej wsparcie – zaznacza kandydat PiS. Piotra Ładno wspiera także poseł Daniel Milewski oraz wicestarosta Krzysztof Płochocki. Dzięki wsparciu Minister Edukacji Narodowej pan Piotr Ładno jako Wójt Gminy Siennica przywróci świetność obecnemu Zespołowi Szkół im. Gnoińskich. Przy zachowaniu istniejącej szkoły średniej powstanie w tym miejsku Gminnego Ośrodka Kultury, racjonalna reorganizacja pracy siennickich szkół mająca na celu dobro uczniów oraz objęcie przez MEN patronatu nad zbiorami Izby Pamięci pozwoli stworzyć muzeum oraz nauczycielskie centrum konferencyjne nawiązujące do najistotniejszych tradycji tej historycznej szkoły. - Nadszedł czas na przywrócenie naszej szkolnej perełce należnego jej blasku – podkreśla Ładno.

Wielkim wzorem dla kandydującego na wójta Piotra Ładno jest także minister Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pani Elżbieta Rafalska, z którą Piotr Ładno omówił już swój autorski program „Siennica Bobas+”, w ramach którego każde z nowonarodzonych dzieci z Gminy Siennica otrzymałoby oprócz „becikowego” dodatkowe 500+. - Z programu Rodzina 500+ do mieszkańców gminy Siennica trafiło około 15 milionów złotych! To są środki dla naszych rodzin, dla naszej lokalnej społeczności i lokalnej gospodarki – podkreśla Piotr Ładno. – Jestem stąd – mogłoby zatem być hasłem także Piotra Ładno, który na spotkaniach z mieszkańcami udowodnił, że bardzo dobrze zna problemy gminy i ma plan na jej rozwój. Właśnie, w przeciwieństwie do innych kandydatów Piotr Ładno ma konkretny plan, by gmina Siennica zmieniła się naprawdę. – Tu nie chodzi tylko o zmianę wójta, tylko o prawdziwe zmiany w naszej gminie, o jej rozwój. Zdobędziemy na to dodatkowe środki – podkreśla Piotr Ładno.

Numer: 41 (1096) 2018Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *