StanisławówPustelnik sportów walki

W gminie Stanisławów po raz pierwszy zorganizowano Międzyklubowy Turniej Tang Soo Do w Sztukach Walki Ronin Cup. Była to druga edycja imprezy, która swój debiut miała ponad cztery lata temu w Poświętnem. Teraz do nowej hali sportowej w Pustelniku zjechało około 80 zawodników, co przerosło oczekiwania organizatorów...

Kruszcowa hala

Turniej był adresowany do dzieci i młodzieży. Reprezentowali oni pięć klubów Tang Soo Do, Taekwon-do i Kick Boxingu. Rywalizacja toczyła się na dwóch lub trzech planszach w konkurencjach technicznych: form stylowych oraz kontaktowych walk sportowych w formule semi-contact oraz walk na piankowe pałki mini-kumdo. Wprowadzono podział na kategorie wiekowe, wzrostowe, płeć, a w konkurencjach technicznych na stopień zaawansowania. Najwięcej emocji wzbudzały oczywiście walki semi-contact.

Do godziny 15.30, o której zaplanowano oficjalne otwarcie zawodów, zakończono już rywalizację w kilku kategoriach. Dlatego przed wójtem Adamem Sulewskim wraz z dyrektor pustelnickiej szkoły Lidią Marczak stanęło zadanie nie tylko zainicjowania imprezy, ale również udekorowania pierwszych laureatów. Elementem oficjalnej części był również widowiskowy pokaz podopiecznych trenera Jacka Keslera z klubu TSD Ronin Stanisławów, czyli organizatora turnieju. Nie zabrakło efektownego łamania desek, elementów akrobatyki czy fitnessu.

Dalsza część zawodów to już czysta rywalizacja. Po emocjonujących walkach wyłonili się zwycięzcy. W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się klub z Pionek. Drugi był stanisławowski Ronin, a trzecie Wołomińskie Centrum Sztuk Walki. Na czwartym miejscu znalazła się ASW z Dębego Wielkiego, a na piątym klub z Góry Kalwarii.

Wśród reprezentantów dębskiej ASW srebrne medale wywalczyli: Natalia Sikorska, Michał Biernacki oraz dwukrotnie Izabela Więsik. Natomiast na trzecich stopniach podium stawali: Aleksandra Piotrkowicz oraz dwukrotnie Karolina Skolimowska i Andrzej Ostrowski.

W gronie zawodników TSD Ronin prym wiodły dziewczęta. Najlepsze wyniki uzyskały młodziczki. Julia Brulińska zdobyła aż trzy medale: złoty i dwa srebrne. W walce o złoto w formule walk semi contact zmierzyła się z aktualną mistrzynią świata kick boxingu WAKO. Natomiast Emilia Chodara skończyła zawody z dwoma krążkami – złotym i srebrnym. Niewiele zabrakło, aby cieszyła się także z brązu. Po dwa medale zdobyli także: Julia Jeżak, Klaudia Szponar, Dominik Kaim, Maciej Przybysz oraz Cezary Wieczorek. W sumie podopieczni trenera Jacka Keslera wywalczyli 25 medali.

– To bardzo udany turniej na początek sezonu, pozwalający na przetestowanie możliwości oraz sprawdzenie potencjału zawodników. Przeprowadzenie zawodów jednak nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie naprawdę wielu osób, które często pozostają w cieniu innych. Za tę dobrą wolę, chęć bezinteresownej pomocy chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy mieli wkład w tę imprezę i jej przygotowanie – sumował organizator.

Numer: 41 (1096) 2018   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *