Powiat tenisowy

Hala sportowa w Dębem Wielkim tradycyjnie już jest miejscem, w którym co roku rozgrywany jest Cykl Pięciu Turniejów w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Mińskiego. W ostatnią sobotę września zorganizowano drugie zawody w bieżącej edycji. Wzięło w nich udział blisko 80 graczy z całego powiatu mińskiego...

Rakietkowe cykle

Jak zwykle za organizację turnieju odpowiadało stowarzyszenie Sport4Kids wspierane przez dębski GOSiR i powiat miński. Honorowy patronat objęli starosta Antoni J. Tarczyński i wójt Krzysztof Kalinowski. Sędzią głównym rozgrywek była wieloletnia zawodniczka, obecnie instruktorka tenisa stołowego, Katarzyna Gańko. Natomiast dyrektor GOSiR Rafał Wtulich był koordynatorem zawodów.

Sportowa walka o medale i puchar toczyła się aż w sześciu kategoriach wiekowych na 12 stołach. Kibice dopisali, a emocji nie brakowało.

Wśród dzieci z klas I-III bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Kowalski (SP Pustelnik). Drugi był Jakub Wocial (SP Wiśniew), a trzeci Antoni Skrzeczkowski (SP Stara Niedziałka).

Złoto w kategorii dziewcząt z klas IV-VI wywalczyła Magdalena Kaczorek (SP Wiśniew). Drugie miejsce zajęła Magdalena Puławska z tej samej placówki, a trzecie Oliwia Lech z SP Wielgolas. Wśród chłopców Michał Kowalski (SP Pustelnik) po raz kolejny udowodnił, że potrafi grać w ping ponga i to on stanął na najwyższym stopniu podium. Kajetan Wojnar (SP Dębe Wielkie) i Sebastian Wójcik (SP Wielgolas) zajęli kolejne lokaty.

Pośród uczniów najstarszych klas SP bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci szkoły w Wielgolesie – Angelika Myka i Jakub Kwiatkowski. Niższe miejsca należały do Katarzyny Purgał (SP Wiśniew) i Agaty Kwiatkowskiej (SP Żaków) oraz Michała Kowalskiego (SP Pustelnik) i Marka Popławskiego (SP Pustelnik)

W kategorii open nie zawiódł Artur Kasprzak i po raz kolejny wzniósł puchar za pierwsze miejsce. Kolejne lokaty zdobyli bracia – Paweł i Krzysztof Bątrukowie.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Uczestnicy najmłodszych kategorii nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami za udział w rozgrywkach.
Najmłodszym zawodnikiem był ośmioletni Antonii Skrzeczkowski. Natomiast zaszczytne miano najbardziej doświadczonego zawodnika turnieju uzyskał mieszkaniec Gminy Dębe Wielkie, Piotr Lisowski (rocznik 1953).

Następny turniej z cyklu już 27 października. Oczywiście na dębskiej hali sportowej.

Numer: 41 (1096) 2018 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *