Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki sportów walki

W zawodach wystartowało ponad 1000 zawodników reprezentujących 127 drużyn z 35 krajów, w tym 3 drużyny z Polski. MKS Taekwon-Do wystawił dziewięcioosobowy skład. Złote medale zdobyli Marta Krajewska i Michał Tril. Marta startowała w konkurencji układów formalnych juniorek stopni mistrzowskich II DAN i w walkach juniorek stopni I-III DAN w kategorii do 50 kg, zdobywając dwa razy pierwsze miejsce. Michał był natomiast najlepszy w walkach kadetów stopni 4-1 KUP w kategorii do 52 kg.

Sidney na medal

Mińsk Mazowiecki sportów walki / Sidney na medal

Srebrne krążki zawieszono na szyjach Cezarego Jackowskiego, Karoliny Łuniewskiej oraz Łukasza Zgódki. Pierwszy z wymienionych dwa razy stawiał na drugim stopniu podium. Najpierw w konkurencji układów formalnych juniorów stopni mistrzowskich I DAN, a później w walkach juniorów stopni I-III DAN w kategorii do 68 kg. Dwa srebra zdobyła też Karolina, która wygrała w konkurencji układów formalnych kadetów 4-1 KUP i w walkach kadetów stopni 4-1 KUP w kategorii do 4 5kg. Natomiast Łukasz na drugim miejscu zakończył konkurencję technik specjalnych kadetów stopni 4-1 KUP.

Karolina Łuniewska do swojego dorobku dołożyła też brązowy medal. Zdobyła go w konkurencji technik specjalnych kadetów stopni 4-1 KUP.

Obok wspomnianej piątki miński klub reprezentowali też: Mikołaj Gajewski, Helena Kędziora, Patryk Matejak i Karol Misterkiewicz.

Numer: 40 (1095) 2018   Autor: (łk)