Mińsk MazowieckiMechanik projektów

Mechanik wspólnie z placówką kształcenia zawodowego BbS 1 Eike von Repgow Magdeburg w Niemczech, realizuje edukacyjny projekt zawodowy w ramach międzynarodowej organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. W Niemczech uczniowie Mechanika oraz szkoły z Magdeburga zrealizowali pierwszy etap projektu pod nazwą „Przedsiębiorstwo samochodowe” w kooperacji polsko-niemieckiej.

Tylko w Europie

Mechanik projektów / Tylko w Europie

Dzięki przystąpieniu do programu „Szkoła w Europie” ZSZ- 2 w kolejnych latach szkolnych będzie realizował edukacyjne projekty zawodowe. W pierwszej edycji programu uczestniczy 10 uczniów Mechanika oraz 10 uczniów placówki z Magdeburga, kształcących się w klasach o specjalizacji samochodowej, informatycznej, teleinformatycznej oraz spedycyjnej. Opiekunami i koordynatorami są nauczyciele Tomasz Wróblewski, Maciej Mazanka, dyrektor Tomasz Płochocki oraz Sylwia Ask i dyrektor Walter Riecke oraz nauczyciele wspomagający.

Program pobytu to wspólne zajęcia w szkole prowadzone w języku angielskim, przygotowanie projektów w grupach, prezentacje projektów również w języku angielskim, zwiedzanie Miasteczka Samochodowego Fabryki Volkswagena w Wolfsburgu, uczestnictwo w największych na świecie Targach Telekomunikacyjnych CEBiT w Hanowerze. Dodatkową atrakcją były: mecz przyjaźni w piłkę siatkową, spotkanie integracyjne, zwiedzanie Magdeburga oraz Berlina.

Współpraca Mechanika z placówką kształcenia zawodowego z Magdeburga na trwale wpisała się w program realizacji wspólnych edukacyjnych projektów zawodowych.

Kolejny etap projektu prowadzony będzie w Mińsku i powiecie w czerwcu. Wtedy zostanie wypracowana gotowa koncepcja wdrożenia produktu do realizacji w kolejnych latach szkolnych w ramach międzynarodowej organizacji Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która współfinansuje przedsięwzięcie.

Numer: 17/18(812/813)2013   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *