DobreNiebezpieczne rewiry

Dla policjantów zajmujących się profilaktyką wrzesień to czas na wznowienie spotkań z młodzieżą szkolną. Na początek mundurowi udali się do Ładzynia i Dobrego.

Z Ładzynia do Dobrego

Niebezpieczne rewiry / Z Ładzynia do Dobrego

Spotkanie w pierwszej ze szkół było dwuetapowe. Najpierw dzieci z klas 0-III wysłuchały rad i wskazówek na temat bezpiecznych zachowań w szkole, oraz zasad, jakimi powinny się kierować podczas drogi do szkoły i powrotu z niej. Starsza młodzież, tj. klasy IV-VIII, miała możliwość wysłuchać pogadanki na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkanie prowadzili sierżant sztabowy Dominika Witek oraz dzielnicowy gminy Stanisławów aspirant Andrzej Kaliszuk.

W spotkaniu w Dobrem wzięły udział dzieci z klas I-III. Tematem prelekcji było pojęte bezpieczeństwo. W pogadance oprócz specjalistki od profilaktyki udział wzięli: dzielnicowy gminy Dobre młodszy aspirant Mariusz Adamiec oraz funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy – starszy aspirant Tomasz Wiącek i młodszy aspirant Leszek Gizak.

W obydwu spotkaniach uczestniczyło około 100 uczniów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Oczywiście nie obyło się bez pytań, na które mundurowi udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

Numer: 39 (1095) 2018   Autor: (kpp)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *