W Radzyminie zostały rozegrane Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w Szachach. Wśród 124 zawodników, którzy wzięli udział w rywalizacji, było pięcioro reprezentantów Mińskiego Towarzystwa  Szachowego. Dawid Dobosiewicz i Wiktor Sobociński startowali w grupie chłopców do 9 lat, Krzysztof Dobosiewicz i Krzysztof Gardyza w grupie chłopców do 11 lat, a Pola Parol w grupie dziewcząt do 18 lat.

Radzymińskie szachy

Turnieje w poszczególnych grupach wiekowych zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Każdy z zawodników miał 65 minut na rozegranie partii. Doskonale zaprezentowali się Dawid Dobosiewicz i Pola Parol, zdobywając złote medale. W obu turniejach decydujące partie mińscy zawodnicy rozegrali w przedostatnich rundach.
Dawid pokonał Antoniego Olszewskiego. Przed ostatnią rundą miał punkt przewagi nad kolejnymi zawodnikami. Do zdobycia pierwszego miejsca wystarczył remis w ostatniej rundzie z dobrze grającym Dominikiem Nockiem. Dawid wywiązał się z zadania i mógł świętować sukces.
Pola trafiła z kolei na swoją odwieczną rywalkę – Joannę Kaczmarską. Partia miała zmienny przebieg i po emocjonującej końcówce zakończyła się remisem. Pola miała pół punktu przewagi nad kolejnymi zawodnikami. W ostatniej rundzie pokonała Dorotę Nowacką i mogła dodać kolejne mistrzostwo do listy swoich sukcesów.

Numer: 30/31 (1086/1087) 2018   Autor: (łk)