StanisławówRonin obozowy

Tang Soo Do Ronin zakończył sezon, a rozpoczął lato obozem nad jeziorem Firlej na Lubelszczyźnie. Celem wyjazdu była integracja pomiędzy uczestnikami, wypoczynek i rekreacja, czemu służył szeroki wachlarz aktywności, którym można było się oddać

Egzamin nad Firlejem

Ronin obozowy / Egzamin nad Firlejem

Miejscem zakwaterowania 20 uczestników obozu był zaprzyjaźniony ośrodek Wodnik. Do dyspozycji mieli pomieszczenia, boiska i tereny ośrodka, sprzęt wodny i plażę ośrodka wraz z kąpieliskiem. Nie mogli więc skrupulatnie ze wszystkiego nie skorzystać. Były więc kąpiele wodne i słoneczne, rejsy rowerkami wodnymi, gry piłką, badmintonem czy zabawy integracyjne jak rzut klapkiem na odległość, rzut kijem zamiast oszczepem czy kalambury na przysłowia, a także długie przesiadywania w pokojach do późnych godzin nocnych, a może i rannych. Wszystkim sprawiało to frajdę i nikt nie miał problemów z pobudką.

Głównym celem obozu były przygotowania do egzaminów na stopnie gup i na tym zagadnieniu koncentrowała się większość prowadzonych treningów. Do egzaminu przystąpiło 20 osób i trwał on nieco ponad 4 godziny. Zawodnicy prezentowali się przed szefem instruktorów Polskiej Federacji Tang Soo Do Marcinem Kostyrą IV dan, który pochwalił ich za egzaminy i formę. Wszyscy przeszli bowiem test pozytywnie i otrzymali nominacje na wyższe stopnie. Mateusz Bożym uzyskał stopień 10,3 gup i pas biało/żółty z dwoma czerwonymi belkami,  Bartek Wieczorek, Jan Boński, Masza Wydra, Krystian Śledziewski – stopień 9 gup i pas pomarańczowy, Ola Kalata, Natalia Dąbrowska, Klaudia Szponar, Kuba Suchenek, Julia Brulińska – stopień 8 gup i pas niebieski, Kuba Pasik, Michał Łokietek – stopień 7 gup i pas fioletowy, Damian Szczęsny, Kamil Skowronek, Emilka Chodara, Norbert Socha, Patryk Skowronek – stopień 6 gup i pas zielony z trzema czarnymi belkami, Martyna Woch – stopień 4 gup i pas zielony z czarną belką, Mateusz Pasik, Martyna Woch – stopień 3 gup i pas czerwony z trzema czarnymi belkami oraz Dominik Kaim – stopień 2 gup i pas czerwony z dwoma czarnymi belkami.

W trakcie obozowej przygody trwał także konkurs, w którym uczestnicy zbierali punkty za udział w różnych konkursach: form, walk soft stick, rzut klapkiem, rzut kijem, kalambury, czystość w pokojach itp. Na wyróżnienia i nagrody był czas ostatniego dnia. Uczestnicy podzieleni byli według kolorów posiadanych pasów, a zwycięzcy z I miejsca otrzymali nagrodę w postaci piłki nożnej. Dla wszystkich były słodkie upominki.

I tak w grupie białych i biało żółtych pasów zwycięzcą został: Jan Boński (50 pkt), w grupie pomarańczowych i niebieskich: Ola Kalata (53 pkt), w grupie fioletowych pasów: Norbert Socha (71 pkt), a w grupie zielonych i czerwonych pasów: Dominik Kaim (46 pkt).

Po egzaminach i wręczeniu wyróżnień zaczęli rozjeżdżać się do domu. Obóz był udany, a teraz czas na letni odpoczynek.

Numer: 28/29 (1084/1085) 2018   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *