Siennica sportowo-pożarnica

Stadion w Siennicy widział niejedno, a ostatnio prócz kibiców Feniksa, tłumy fanów Zenka Martyniuka. Tam też raz w roku druhowie walczą o prymat sportowo-pożarniczy w gminie. Po ostatnich wygranych Żakowa, tym razem poszczęściło się drużynie z Siennicy...

Siennica jak ptica

Siennica sportowo-pożarnica / Siennica jak ptica

Zawody sportowo-pożarnicze z terenu gminy Siennica były jednymi z ostatnich w powiecie. Przeprowadzono je w niedzielę 1 lipca w dwóch konkurencjach – sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenie bojowe. Sędziowali – st. kpt. Paweł Zieniewicz jako główny oraz st. asp. Andrzej Nowak, mł. asp. Piotr Jałocha i st. sekc. Andrzej Żbik.

W zawodach wzięło łącznie udział 9 drużyn, w tym 7 męskich z OS P Żaków, Siennica, Pogorzel, Dzielnik, Grzebowilk, Zglechów i Starogród oraz dwa zespoły kobiece ze Zglechowa i Żakowa.

Tym razem wyraźnie w sztafecie i bojówce wygrali druhowie z Siennicy, uzyskując doskonały wynik 100,38 punktów. Dorównywał im tylko Żaków, który jednak za rok musi wygrać, by awansować na strażacką powiatówkę. Starogród, Zglechów, Grzebowilk i Dzielnik mieli wyniki oscylujące wokół powiatowej średniej, a odstawała tylko Pogorzel. Na tyle, że jej zawodnicy przegrali z kobietami. Nic dziwnego, że szefowie takich drużyn zaliczyli przymusową kąpiel w basenie...

Po zawodach wójt Zieliński miał dla strażaków pulę nagrodową wartą 10 tys. zł. Kwoty za poszczególne miejsca były ustalone jeszcze przed zawodami, by nie padło podejrzenie, że pod kogoś ustawiali. Za pierwsze miejsce Siennica dostała 1700 zł, za drugie Żaków 1400 zł, za trzecie Starogród 1100 zł, a pozostałe drużyny po 900 zł. Natomiast druhny 1200 zł za pierwsze miejsce i 1000 zł za drugie. Dzięki nagrodom jednostki wzbogacą się o sprzęt, który od razu za te kwoty można realizować.

Numer: 27 (1083) 2018   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *