Od trzech lat festyn Sójka Mazowiecka poprzedza przegląd muzyczny o statuetkę Złotej Sójki. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 20 wykonawców, w tym 16 solistów oraz cztery zespoły, z których dojechały do Cegłowa tylko dwa.

Sójkowe preludium

Konkurs po raz pierwszy zorganizowano na letniej scenie Kulturoteki, a Grand Prix Festiwalu, statuetkę Złotej Sójki oraz nagrodę w wysokości 500 zł jury przyznało Jakubowi Wieczorkowi z SP w Jakubowie za wykonanie Skrzydlatych rąk. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 200 zł Julii Koszel z Klubu Kulturalne Zacisze w Cegłowie za piosenkę Nie zapomnij, a trzecie i nagrodę w wysokości 100 zł dla Marii Michalec z Mistowa za piosenkę Rzeka marzeń. W kategorii solistów powyżej lat 16 lat I miejsce i nagrodę w wysokości 300 zl zdobył duet Mateusz Kujawa, Małgorzata Gawlik-Kobylińska z Klubu przy Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie za piosenki Dumka na dwa serca, II miejsce i nagrodę w wysokości 200 zł – Patrycja Szczepańska z Rembertowa za piosenkę Wilcza zamieć, a III miejsce i nagrodę w wysokości 100 zł – Joanna Choruta za Stary most.

Jury postanowiło nie przyznawać I miejsca w kategorii zespołów, a II miejsce i nagrodę w wysokości 200 zł zdobyła Młodzieżówka z Sulejówka pod kierownictwem muzycznym Roberta Lipki ze Stowarzyszenia Klub Seniorów Sulejówka za wykonanie utworów Pierwsza godzina i Co bez miłości wart jest świat. III miejsce i nagrodę w wysokości 100 zł przypadły Złotym Latom z Sokołowa za Milion białych róż.

Pozostali wykonawcy to Andżelika Górka, Dariusz Sadowski, Sylwia Bombińska, Katarzyna Czyż, Patrycja Szczepańska, Tomasz Nienałtowski, Kamil Spodar i Piotr Miller.

Nagrodzonych i wyróżnionych wykonawców usłyszymy podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w trakcie XII Festynu w Cegłowie 21 lipca przed występami gwiazd.

Numer: 27 (1083) 2018 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *