Od maja 1999 roku istnieje Stowarzyszenie Misji Pokojowych ONZ z siedzibą w Warszawie. Do stowarzyszenia należą byli żołnierze i osoby cywilne, które brały udział w służbach pokojowych ONZ.
U misjonarzy ONZ
![U misjonarzy ONZ](/artykuly/-9785.jpg?m=1230580449)
18 grudnia 2008 roku odbyło się w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym przy Wale Miedzyszyńskim spotkanie sprawozdawcze zarządu praskiego koła SMP-ONZ. Do tego koła należą także mińszczanie. Prezes Waldemar Wojtan i sekretarz Roman Krzyżanowski poinformowali zebranych o prowadzonych rozmowach zarządu głównego stowarzyszenia z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz MON w sprawie karty weterana sił pokojowych ONZ i awansów na wyższy stopień.
Na zakończenie spotkania podzielono się opłatkiem składając sobie wzajemne życzenia świąteczne i noworoczne. W luźnych rozmowach dzielono się bogatymi przeżyciami z okresu pełnienia służby za granicą. Jednak główne święto misjonarzy ONZ to 29 maja. (fz)
Data: 14.01.2009
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ