Karate w Stanisławowie

Zawodnicy karate z UPLKS Stanisławów zrzeszeni w Kole Karate Tsunami „San Ishi” pokazali swoją wysoką klasę sportową. W dniach 3 i 4 grudnia w trakcie rozgrywanych w Bytomiu Mistrzostw Polski Karate Tsunami 6-osobowa drużyna Jacka Keslera ze Stanisławowa zdobyła 5 medali w konkurencjach indywidualnych

Czempioni Keslera

Karate w Stanisławowie / Czempioni Keslera

Po najwyższe trofeum: złoty medal i tytuł mistrza Polski w kategorii kadetów w konkurencji tokui-kata (forma walki z kilkoma napastnikami z użyciem broni) sięgnął Konrad Ołdak (8 lat). Srebrne medale i tytuł Wicemistrzów Polski w kategorii juniorów młodszych w konkurencji kata tsunami (forma nauki walki z kilkoma napastnikami) zdobyli Łukasz Zgórka (9 lat) i Klaudia Szuba (9 lat). Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w kategorii juniorów starszych w konkurencji tokui-kata zdobył Kamil Zgódka (13 lat). Srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w kategorii juniorów starszych w konkurencji kihon-kumite (starć z nieuzbrojonym i uzbrojonym napastnikiem) wywalczył Adrian Kielczyk (14 lat). Trudniejszą przeprawę mieli seniorzy, gdzie startowała śmietanka Polskiej Federacji Tsunami. Czwarte miejsce w tej kategorii w konkurencji kata tsunami zajął Jacek Kesler, trener i opiekun młodych adeptów karate ze Stanisławowa. Nie jest to jedyny sukces reprezentacji ze Stanisławowa, albowiem podczas rozgrywanych w dniach 29 i 30 października w Iławie prestiżowych XV Otwartych Mięzynarodowych Mistrzostw Polski All Style Karate w formie semi-contakt, gdzie startowali przedstawiciele karate, taekwondo, ju-jitsu, kick-boxingu itp., podopieczna Jacka Keslera - Anna Wieczorek po stoczeniu emocjonujących walk ringowych i finałowej walce zakończonej dogrywką, wywalczyła III miejsce i brązowy medal w kategorii juniorów (+ 40 kg). Dodać należy, że po wygraniu eliminacji, ćwierćfinałów i półfinałów do walki o brązowy medal i III miejsce mistrzostw, ulegając nieznacznie swym rywalom, dotarli kolejni dwaj przedstawiciele Koła Karate Tsunami „San Ishi” UPLKS Stanisławów - Martyna Araszkiewicz (- 40 kg juniorów) oraz Kamil Zgódka (-40 kg juniorów). W mistrzostwach tych startowali również reprezentanci mińskiej „Wegi” Mirosława Kaczorka, zdobywając również dwa miejsca medalowe.

Numer: 2005 52/1   Autor: (opr. jzp)