W Kołbieli

Już po raz trzeci Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Bielik” zorganizował dwudniowy Turniej Piłki Siatkowej „Kołbiel 2005” w sali Publicznego Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli

Siatkarskie gwoździe

W Kołbieli / Siatkarskie gwoździe

Zaproszono najlepsze zespoły lig amatorskich z trzech powiatów: mazowieckiego (Fabos, Amator, LZS Fair Play Siennica), otwockiego (AS BRO Świder, ATS Display, Dekompresja Celestynów) i garwolińskiego (Duo-Soft). Ponadto wystąpił jeszcze jeden zespół spoza ligi Fuks.
Już sobotnie mecze pokazały, że walka nie będzie łatwa. Mistrzowie powiatów pokazali swoje umiejętności z jak najlepszej strony. Każdy mecz to walka o cenne zwycięstwo, każda piłka to walka o cenny punkt. Najbardziej wyrównane i zarazem trudne okazały się mecze AS BRO Świder-LZS Siennica i Amator - Duo Soft. Szczególnie ten drugi pojedynek był spotkaniem, które mogło zmienić losy turnieju. Amator wygrywając pierwszego seta, był jedną nogą w półfinałach. Niestety, w drugim secie prowadząc 20-17, oddał inicjatywę zespołowi z Garwolina, który wychodząc z grupy z miejsca drugiego w finale, okazał się najlepszym zespołem turnieju. Gry finałowe w niedzielę 11 grudnia były prawdziwym pokazem wysokiego i wyrównanego poziomu amatorskich lig powiatowych. Często, by zdobyć jeden punkt, trzeba było wykonać kilka ataków i bloków. Na uwagę zasługuje bardzo dobra, momentami wręcz finezyjna gra rozgrywających w każdym zespole, którzy zaskakiwali widzów coraz to lepszymi nagraniami piłki. Dzięki czemu akcje były bardzo ciekawe, a zawodnicy w ciągłym ruchu.
Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, dając wiele zadowolenia zawodnikom oraz kibicom, którzy mogli to podziwiać.
Kolejność finałowa: miejsce pierwsze Duo-Soft Garwolin, drugie Fabos Mińsk Mazowiecki Maz., trzecie AS BRO Świder, czwarte LZS Fair Play Siennica. Szczegóły na www.republika.pl/bielik.

Numer: 2005 52/1   Autor: (opr. jzp)