Tegoroczna Gminna Olimpiada wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym, przedsiębiorczości i ekologii odbyła się 1 marca w świetlicy wiejskiej w Zimnowodzie.

Wąsowianki do finału

Wąsowianki do finału

W Olimpiadzie wzięło udział 49 uczestniczek z terenu gminy Kałuszyn, które rozwiązywały specjalnie przygotowany test zawierający 40 pytań z zakresu obejmującego tematy niezbędne w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. Prace uczestniczek oceniała komisja w składzie: Henryka Borkowska z MODR-u w Siedlcach, Henryka Sęktas – UM Kałuszyn, Anna Andrzejkiewicz – biblioteka Kałuszyn i Marian Pełka z DK Kałuszyn. Największą wiedzą w tegorocznej olimpiadzie wykazały się uczestniczki z Wąsów – Zofia Abramowska zajęła I miejsce, a Marta Sieradzan II miejsce. Trzecią laureatką została pani Grażyna Olszewska z Olszewic. Laureatki otrzymały nagrody ufundowane przez samorząd Kałuszyna i zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych.
Jak przystało na gościnność zimnowodzianek nie mogło zabraknąć jadła tradycyjnego. W dniu poprzedzającym eliminacje w świetlicy wiejskiej odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których kobiety przygotowały potrawy. Ponadto Olimpiadzie towarzyszyła wystawa rękodzieła obrazów wykonanych haftem krzyżykowym autorstwa Stanisławy Kiełbasy z Gołębiówki. (jaz)

Data: 09.03.2011

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *